Jaunumi

01.08.2019. Aicinām piedalīties konkursā "Jaunais Maiznieks 2019"

LPUF Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris un Latvijas Maiznieku biedrība izsludina profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursu "Jaunais Maiznieks 2019", lai veicinātu audzēkņu profesionālās iemaņas un radošo domāšanu inovāciju virzienā – attīstot un izveidojot inovatīvu pārtikas produktu:  veselīgu maizi mūsdienīgam patērētājam.

Konkurss notiks 2019. gada 23. oktobrī - Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Nīcgales iela 26, Rīga.

Konkursā aicinām piedalīties profesionālās izglītības iestāžu audzēkņus vecumā no 17 līdz 23 gadiem. Konkursa uzvarētājs saņems titulu “Jaunais Maiznieks 2019” un naudas balvu. Kā arī uzņēmumu specbalvas. Konkursa laikā dalībnieku pasniedzējiem notiks meistarklase “Izcep savu saldskābmaizi”.

Dalību konkursā jāpiesaka līdz 3. oktobrim, nosūtot pieteikumu uz elektroniskā pasta adresi: ilze.zuimaca@lpuf.lv. Dalība konkursā ir bez maksas.

Papildu informācija par konkursu - ilze.zuimaca@lpuf.lv.


08.07.2019. Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris organizē Latvijas Klasteru Tīkla dibināšanu

2019. gada 1. jūlijā vadošie Latvijas nozaru Klasteri parakstīja Saprašanās Memorandu par tālāku sadarbību klasterizācijas attīstībā Latvijā un Eiropā.

Šo uzdevumu sasniegšanai tika nodibināts Latvijas Klasteru Tīkls (Latvian Clusters Network), kura galvenais mērķis ir stiprināt Klasteru sadarbību un integrētu, koordinētu rīcību Latvijas Klasteru un to dalībnieku interešu aizstāvībā un īstenošanā, balstoties uz Klasteru sadarbības un attīstības interesēm Latvijā un aiz tās robežām.

Latvijas Klasteru Tīkls ir 11 valstu iniciatīvas grupā, kas veido Eiropas Klasteru Asociāciju (European Cluster Alliance), ko atbalsta Eiropas Komisija un Eiropas Klasteru sadarbības platforma (ECCP).

Latvijas Klasteru Tīkla dalībnieki:

Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris. Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris, Latvijas Eksporta klasteris, Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris, Latvijas Dzīvības zinātņu nozares attīstības klasteris LifeScience.lv, Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteris, Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris, Latvijas Drošības un aizsardzības klasteris, Metālapstrādes klasteris, Drukas un mediju tehnoloģiju klasteris, klasteris CLEANTECH LATVIA, Latvijas koka būvniecības klasteris, Latvijas veselības tūrisma klasteris.


09.05.2019. Piedāvā eksporta aktivitātes

Lietuvas eksporta atbalsta konsultanti "Foris Consulta" piedāvā Pārtikas Produktu Kvalitātes Klastera dalībniekiem eksporta aktivitātes Eiropas valstīs ar mērķi atrast sadarbības partnerus.

Uzņēmumi, kas ieinteresēti uzzināt vairāk par šo piedāvājumu, lūdzu aplieciniet savu interesi e-pastā armands.lejas-krumins@lpuf.lv

"Foris Consulta" komercpiedāvājums pieejams šeit: /data/dokumenti/merge_from_ofoct.jpg


24.04.2019. Pārtikas nozares digitalizācijas pirmais posms sekmīgi noslēdzies

Šī gada 16. aprīlī noslēdzās LPUF Pārtikas Produktu Kvalitātes Klastera un Latvijas IT Klastera kopīgi rīkotais Pārtikas nozares hakatons - “X-industriju hakatons: Pārtikas nozare”. Kā atzīst dalībnieki – hakatons ir lielisks veids, kā atrisināt nozaru uzņēmumu biznesa izaicinājumus.

Šajā Pārtikas hakatonā tika risināti tādi izaicinājumi kā produkcijas dokumentācijas administrēšana, kvalitātes kontroles atomatizācija ražošanas līnijās, pārdošanas vietu apzināšana un piegāžu plānošana, kā arī graudu tvertņu ikdienas atlikuma monitorēšana.

Kopā strādāja pārtikas nozares uzņēmumi SIA Cannelle Bakery, SIA SFT Seafood, SIA Milzu!, SIA Food Union un AS Balticovo ar IT jomas pārstāvjiem: SIA Burti, SIA Gstream, SIA Dots., SIA MBIT.

Bruno Ansons, SIA "Cannelle Bakery" valdes loceklis, par uzņēmuma iesaistīšanos hakatonā stāsta: “Hakatons bija katalizators uz konkrēto uzņēmuma problēmu palūkoties no cita skatu punkta un iespēja uzrunāt IT nozares speciālistus, lai tā tiktu atrisināta, jo esošais risinājums ir komplicēts un laikietilpīgs. Lai arī gatavu risinājumu neatradām, strādājam pie tieši mums izstrādāta risinājuma. Šī bija ļoti interesanta un vērtīga pieredze.”

MINI hakatonā tika pārstāvēti vairāki pārtikas uzņēmumi tai skaitā SIA Taste CAPS! un SIA Oscars Fish. Ar šiem uzņēmumiem roku rokā darbojās un savā pieredzē dalījās SIA Lux Technology, SIA Datakom, SIA Burti un SIA Positive Company.

Ilze Garanča, SIA Taste CAPS! pārstāve: “Kad mani uzrunāja piedalīties hakatonā, pirmā doma bija: "Mūsu uzņēmums nav tik liels, lai ieviestu IT jauninājumus. Varam iztikt ar to, ko tirgus piedāvā." Taču mums patīk iesaistīties jaunos projektos, tāpēc piekritām piedalīties un tā, kārtējo reizi, iekāpšana nezināmajā ir devusi pozitīvu rezultātu. Esam identificējuši lietas, kuras mums atrisināt varētu palīdzēt IT un nu jau detalizētāk skatīsimies, runāsim ar IT meistariem, kā varam realizēt mūsu plānu.”

Hakatona organizators, Latvijas IT klasteris, atzīst, ka viena no aktuālākajām problēmām nozaru sadarbībā ir komunikācija visās tās aspektos. Mārtiņš Bērziņš, SIA MBIT vadītājs, piebilst: “Mēs kā IT uzņēmums meklējam klientus un sadarbības partnerus, taču realitāte ir tāda, ka ir izaicinoši uzrunāt uzņēmumus, piemeklēt visus piemērotākos risinājumus un noturēt abpusēju motivāciju sadarbības procesa laikā. Hakatona formāts strādā ar visām šīm lietām - uzņēmumiem ir risināmas problēmas, mēs varam tās atrisināt un ir arī atbalsts no organizatoru puses, kas notur motivāciju visa pasākuma laikā. Esam iemācījušies labāk komunicēt, prezentēt, atrast piemērotākos risinājumus un diskutēt par tiem, saprotot, kas patiešām ir vajadzīgs, lai efektīvi atrisinātu problēmu. Es esmu pārliecināts, ka šādi nākotnē mums būs jāstrādā.”

Pasākums “X-industriju hakatons: Pārtikas nozare” notiek projekta DIGICLUSTERS ietvaros un to finansē Eiropas Savienības COSME programma. Projekta DIGICLUSTERS mērķis ir attīstīt Eiropas stratēģisko klasteru partnerību viedās specializācijas investīcijām (ESCP-S3), lai veicinātu digitālo transformāciju pārtikas un tās iepakojuma nozarē, izmantojot klasteru organizētus starpnozaru hakatonus. Projektu DIGICLUSTERS Latvijā īsteno Latvijas IT klasteris un Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris.


27.03.2019. Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris noorganizējis Eiropas pārtikas iepircēju vizīti Latvijā

2019. gada 12.-13. martā Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris sadarbībā ar Gateway&Partners noorganizēja pirmo Eiropas iepircēju vizīti Latvijā. Tās laikā notika iepircēju un Latvijas pārtikas ražotāju divpusējas tikšanās (B2B matchmaking). Vizītes otrajā dienā iepircēji devās uz pārtikas ražotnēm, lai tuvāk iepazītos ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Pasākumā piedalījās 9 Eiropas iepircēju pārstāvji no 5 valstīm, kā arī 10 Pārtikas Produktu Kvalitātes Klastera biedri. Pavisam notika 48 divpusējās tikšanās. Kā atzina Latvijas pārtikas ražotāji – pasākums bija ļoti labi noorganizēts un tikšanās process vieš lielas cerības paplašināt pārtikas eksportu. Kā svarīgu faktoru dalībnieki atzīmēja laika ekonomiju - iespēju satikt dažādu uzņēmumu pārstāvjus vienuviet.

 


22.03.2019. Digitalizācija ir izaugsmes pamatā – atklātas īpašas digitalizācijas darbnīcas, kas veltītas pārtikas nozarei

Šī gada 19.martā tika atklātas pārtikas nozares digitalizācijas darbnīcas jeb X-industriju hakatons, kas norisināsies no 19.marta līdz 16.aprīlim. Šajā pasākumu ciklā arī nebijis koncepts – klasiskajam X-industriju hakatonam paralēli norisināsies MINI X-industriju hakatons, kurā IT uzņēmumu jomas profesionāļi konsultēs pārtikas nozares uzņēmumus par dažādu digitālu risinājumu pielietošanu.

Pirmajā pārtikas nozares digitalizācijas darbnīcā savus izaicinājumus pieteikuši SIA Cannelle Bakery, SIA SFT Seafood, SIA Milzu!, SIA Food Union un SIA Baltic Ovo, tikmēr MINI X-industriju hakatonā savas ikdienas rūpes par iespējām pārvērtīs SIA Taste Caps, SIA Fermentum, SIA Latvijas ķiploks un SIA Oscar’s Fish. IT jomu pārstāvēs SIA Datakom, SIA Burti, SIA Gstream, SIA AndIT Solutions, SIA Lux Technology, SIA Dots., SIA MBIT un SIA Positive Company.

SIA Cannelle Bakery valdes loceklis Bruno Ansons stāsta: “Šis, tieši uz pārtikas nozari mērķētais, X-industriju hakatons bija kā katalizators mūsu uzņēmumam aktualizēt jau kādu laiku pastāvošu izaicinājumu – sarežģīto produkcijas dokumentācijas administrēšanu. Sagaidām, ka pasākums mums palīdzēs rast izaicinājumam kvalitātivu, ērtu lietošanā un izdevīgu risinājumu, ko varēsim efektīvi ieviest savā ikdienā.”

Turpmāko četru nedēļu laikā hakatona organizatori, Latvijas IT klasteris, piesaistot nozares speciālistus, būs parūpējušies par vērtīgām lekcijām biznesa attīstībā, lietotājdizainā, prezentēšanas makslā un inovāciju ieviešanā, lai komandas spētu veiksmīgāk sasniegt rezultātu un iegūtu zināšanas turpmākā biznesa attīstībā.

Aktualizējot digitalizācijas darbnīcas lielākos izaicinājumus, Latvijas IT klastera izpilddirektore Aiga Irmeja stāsta: “Gatavojoties pasākumam un intervējot pārtikas nozares uzņēmumus, secinājām, ka viņiem ir grūti orientēties milzīgajā IT risinājumu klāstā un atrast sev labāko un izdevīgāko risinājumu. Tas arī ir viens no mūsu digitalizācijas darbnīcu izaicinājumiem – palīdzēt izveidot kvalitatīvu ceļa karti uzņēmuma procesu digitalizācijai, tā, lai turpmāk uzņēmums spētu efektīvi augt un attīstīties. Tas arī bija iemesls jauninājumam – MINI X-industriju hakatonam.”

X-industriju hakatons noris ciešā sadarbībā ar Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteri. Kā norāda tā vadītājs Armands Lejas-Krūmiņš: “Pārtikas digitalizācijas projekta iznākums lielā mērā būs atkarīgs no tā, kā "bez tulkiem" spēs saprasties salīdzinoši konservatīvas nozares - pārtikas ražošanas pārstāvji ar digitalizācijas lietpratējiem - IT nozares pārstāvjiem. Pasākuma atklāšana viesa lielas cerības, ka nozaru mijiedarbība būs sekmīga un rezultātā Latvijas Pārtikas Kompetences Centrā būs jauni pieteikumi starpnozaru sadarbībai.”

Nemainīgi X-industriju hakatona centrālā tēma ir starpnozaru partnerība un tā formāts ir vienkāršs - nozares uzņēmums prezentē savu biznesa izaicinājumu, IT uzņēmums, saskaņā ar savām kompetencēm, meklē tam risinājumu. Uzņēmumiem sadarbojoties, tiek radīti jauni risinājumi un veicināta uzņēmumu izaugsme. Hakatona pilotprojekts norisinājās 2018.gada pavasarī.

Pasākums “X-industriju hakatons: Pārtikas nozare” notiek projekta DIGICLUSTERS ietvaros un to finansē Eiropas Savienības COSME programma. Projekta DIGICLUSTERS mērķis ir attīstīt Eiropas stratēģisko klasteru partnerību viedās specializācijas investīcijām (ESCP-S3), lai veicinātu digitālo transformāciju pārtikas un tās iepakojuma nozarē, izmantojot klasteru organizētus starpnozaru hakatonus. Projektu DIGICLUSTERS Latvijā īsteno Latvijas IT klasteris un Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris. Projektu finansē Eiropas Savienības COSME programma.

*Šī raksta saturs ataino tikai autora viedokli un ir vienīgi viņa atbildība; nevar uzskatīt, ka tas atspoguļo Eiropas Komisijas un/vai Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūras (EASME) vai kādas citas Eiropas Savienības struktūrvienības viedokli. Eiropas Komisija un Aģentūra neuzņemas nekādu atbildību par rakstā esošo informāciju. 


08.03.2019. Pārtikas nozares digitalizācijas atklāšanas pasākums

LPUF un Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris  ielūdz visus interesentus uz pārtikas nozares digitalizācijas atklāšanas pasākumu  X-industriju hakatons 2019, kas notiks 19. martā SEB Inovāciju centrā! Hakatons, kas norisināsies jau trešo reizi, šoreiz īpaši veltīts pārtikas nozarei - iepazīsimies ar jaunajiem dalībniekiem, veidosim komandas un meklēsim veidus, kā tehnoloģijas var risināt dažādus pārtikas ražotāju izaicinājumus! Reģistrēšanās šeit: https://www.x-hackathon.com/events/x-industriju-hakatona-atklasanas-pasakums-partikas-nozare.

Jau pašlaik hakatonam ir pieteikušies tādi uzņēmumi kā Milzu!, Cannelle Bakery, SFT Seafood un Food Union. Ja neesi vēl pieteicies, bet gribi izmēģināt savus spēkus un veidot jaunas partnerības ar IT uzņēmumiem, vēl šodien var pieteikties dalībai inese.murniece@itbaltic.com. Iedvesmojies šeit: https://www.x-hackathon.com/izaicinajumi


05.12.2018.

 

COSME projekts pārtikas nozares digitalizācijai

LPUF Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris kopā ar kolēģiem no Polijas, Lietuvas un Spānijas sīvā konkurencē ir uzvarējis programmā COS-CLUSTPARTNS-2017-3-02  un izveidojis partnerību DIGICLUSTER, lai saņemtu Eiropas Komisijas finansējumu pārtikas nozares digitalizācijai un Hakatonu modeļa attīstībai.

Projekta ietvaros LPUF Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris kopā ar Latvijas IT Klasteri piedāvā pārtikas ražotājiem digitalizācijas/automatizācijas tehnoloģisko risinājumu izveidi. Respektīvi, iespēju radīt digitalizētu risinājumu jebkura veida ražošanas, grāmatvedības, biznesa vadības utml. procesam.

Piedāvājums ir bezmaksas pirmajiem 5 mazajiem, vidējiem uzņēmumiem. Risinājuma izstrāde notiek Hakatona formātā piedaloties neatkarīgiem ekspertiem ar pieredzi digitalizācijas risinājumu izstrādē.

Foto: Projekta DIGICLUSTER atklāšana Varšavā


19.10.2018. Noslēdzies konkurss topošajiem maizniekiem

18. oktobrī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā noslēdzies profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu  profesionālās meistarības konkurssJaunais Maiznieks 2018”. Par uzvarētāju kļuvusi Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma 1. kursa audzēkne Agnese Krote.

Konkursu organizēja Pārtikas produktu kvalitātes klasteris un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu. Ar izejvielām konkursu atbalstīja AS “Rīgas Dzirnavnieks”. Konkursu līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Tradicionālās latviešu rudzu maizes gatavošana ir viena no garākajām un sarežģītākajām maizes gatavošanas tehnoloģijām pasaulē un kā tradicionāla tautas kultūras vērtība ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Konkursa mērķis ir maiznieka profesijas saglabāšana un popularizēšana, lai nezaudētu šo Latvijas identitātei svarīgo simbolu. Audzēkņu uzdevums bija pagatavot inovatīvu pārtikas produktu –  kviešu-rudzu maizi, lai veicinātu jauno maiznieku profesionālās iemaņas un vērstu viņu radošo domāšanu inovāciju virzienā.

“Šādi konkursi ļauj topošajiem maizniekiem parādīt savu radošo pieeju, iegūtās prasmes un zināšanas praksē, kā arī uzkrāt pieredzi un pilnveidoties. Būt maizniekam nenozīmē tikai cept maizi, bet arī saglabāt un uzturēt maizes cepšanas latviskās tradīcijas, dot tām savu ieguldījumu un tādā veidā popularizēt vienu no senākajiem arodiem – maiznieka arodu,” uzsver Latvijas Maiznieku biedrības valdes priekšsēdētājs Kārlis Zemešs.

“Diemžēl redzam, ka pēdējo gadu laikā jaunieši izvēlas apgūt profesijas, kas nav saistītas ar pārtikas nozari, tāpēc ar šo konkursu Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija vēlas popularizēt pārtikas nozares tradicionālās profesijas un celt nozares prestižu. Pārtikas nozare nav iedomājama bez maizes ceptuvēm, un tieši maize tiek dāvināta jaunas mājvietas saimniekam, lai novēlētu pārpilnību un labklājību. Rupjmaize ir mūsu latviskās identitātes sastāvdaļa, kuru nedrīkstam zaudēt,” norāda Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Pārtikas ražošanas nodaļas vadītāja Iveta Austruma atgādina, ka mūsdienās daudzi restorāni piedāvā apmeklētājiem uz vietas īpaši pagatavotu maizi, tāpēc maizes cepšanas pamati tiek apgūti dažādās ar ēdināšanu saistītās profesijās.

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija ir definējusi, ka pārtikas nozarei ir četras profesionālās skolas, kurās tiek attīstītas nozarei svarīgās pamata profesijas un kurās ir ieguldīti līdzekļi materiāli tehniskās bāzes stiprināšanā. Tās ir Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Valmieras tehnikums, Rēzeknes tehnikums un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums. Šajos tehnikumos audzēkņi apgūst pārtikas produktu ražošanas tehniķa, maiznieka un gaļas produktu ražotāja profesijas.

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā, kad nemitīgi attīstās tehnoloģijas, būt maizniekam ir izaicinājums. Šajā profesijā savienojot vēsturisko, tradicionālo ar moderno, tikai radoša un inovatīva pieeja dod iespēju gūt panākumus, rast ceļu pie patērētāja un rezultātā saņemt gandarījumu. Mūsdienu patērētājs ir prasīgs, zinošs, bet tajā pat laikā konservatīvs. Tādēļ ir jārada produkts, kas raisa interesi un kam nevar paiet garām, to nenobaudot,” skaidro K. Zemešs.

“Daudzi uzņēmumi ievieš jaunus tehnoloģiskus uzlabojumus, automatizē ražošanas procesus, tomēr ir jāatceras, ka ar rokām gatavotai maizītei ir pavisam cita garša. Jaunieši ar lielāko prieku un interesi apgūst visus maizes tapšanas posmus – sagatavo nepieciešamās sastāvdaļas, raudzē un mīca mīklu, veido klaipiņus un seko līdzi cepšanas procesam. Maizes cepšanas tehnoloģijas mainās, bet tradīcijas paliek,” secina I. Austruma.

Konkursa uzvarētāja Agnese Krote (pasniedzēja Līga Rugāja) no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma ieguvusi titulu “Jaunais Maiznieks 2018” un naudas balvu 200 eiro apmērā. Otro vietu izcīnīja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu filiāles audzēknis Daniels Nikitins (pasniedzēja Ināra Liepiņa), bet godpilno trešo vietu ieguvusi vēl viena Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēkne – Diāna Lukjanoviča (pasniedzēja Līga Rugāja). Konkursa laikā dalībnieku pasniedzējiem notika rudzu maizes meistarklase, un balvas saņēma arī uzvarētāju pasniedzējas, kas devušas lielāko ieguldījumu savu audzēkņu izaugsmē.

Konkursā piedalījās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 23 gadiem, kuri apgūst otrās un trešās profesionālās kvalifikācijas līmeņiem atbilstošās izglītības programmās: maiznieks, pārtikas produktu ražošanas tehniķis un konditors. Konkursā piedalījās 2 dalībnieces no Valmieras tehnikuma, 1 dalībniece no Rēzeknes tehnikuma, 2 dalībnieces no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma un 1 dalībnieks no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Preiļu filiāles.


27.09.2018. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris organizē konkursu “Jaunais Maiznieks 2018”

Pārtikas produktu kvalitātes klasteris un LPUF izsludina profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu  profesionālās meistarības konkursu "Jaunais Maiznieks 2018", lai veicinātu audzēkņu profesionālās iemaņas un radošo domāšanu inovāciju virzienā – attīstot un izveidojot inovatīvu pārtikas produktu:  kviešu – rudzu maizi.

Konkursu organizē Pārtikas produktu kvalitātes klasteris, Latvijas Pārtikas Uzņēmumu Federācija sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu.

Konkurss notiks 2018. gada 18. oktobrī - Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Nīcgales iela 26, Rīga, LV-1035.

Konkursā aicinām piedalīties profesionālās izglītības iestāžu audzēkņus vecumā no 17 līdz 23 gadiem, kuri apgūst otrās un trešās profesionālās kvalifikācijas līmeņiem atbilstošās izglītības programmās: maiznieks, pārtikas produktu ražošanas tehniķis un konditors.

Konkursa uzvarētājs saņems titulu “Jaunais Maiznieks 2018” un naudas balvu. Kā arī uzņēmumu specbalvas. Konkursa laikā dalībnieku pasniedzējiem notiks rudzu maizes meistaru klase, kuru vadīs maiznieku meistari Linda Bekmane (SIA “Puratos Latvia”) un Valters Kanompa (“N. Bomja maiznīca “Lielezers””).


 02.07.2018. Ārvalstu iepircēju vizīte Latvijā

Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris sadarbībā ar Gateway & Partners piedāvā iespēju piedalīties ārvalstu iepircēju vizītes pasākumā, kura laikā vietējiem pārtikas ražotājam būs iespēja satikt ārvalstu organizāciju iepircējus tepat Latvijā. Tā ir lieliska iespēja klātienē prezentēt produkciju un veikt darījuma sarunas, kā arī iepazīstināt iepircējus ar savām ražotnēm.

Potenciālie iepircēji tiks aicināti, ņemot vērā vietējo uzņēmumu prioritāros eksporta tirgus, specifiskus kritērijus konkrētiem uzņēmumu veidiem un lielumiem. Ārvalstu dalībnieku atlase tiks saskaņota ar katru projekta dalībnieku, galveno fokusu liekot uz Rietumeiropas, Ziemeļeiropas un Austrumeiropas uzņēmumiem.

Uzņēmumus, kuriem ir interese par šo projektu, aizinām sazināties ar projekta vadītāju Viju Volfu - vija.volfa@gatewaypartners.net, +37126638379.


 15.06.2018. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris piedalās konferencē “Packaging innovation for the food industry

2018. gada 6. jūnijā Viļņā notika starptautiska konference “Packaging innovation for the food industry”, kuru BSR Stars Innovation Express projekta “Food and packaging clusters collaboration through innovation development” ietvaros organizēja projekta īstenotāji – Pārtikas produktu kvalitātes klasteris kopā ar kolēģiem no Lietuvas, Zviedrijas un Polijas.

Konferencē tika apskatītas jaunākās tendences pārtikas iepakojuma jomā, notika diskusijas un uzņēmumu pārstāvju neformālas sarunas. Šādas  sarunas ļoti noderīgas izrādījās uzņēmumam SIA “Lāči”, kuri konferences laikā atrada potenciālo distributoru Lietuvas tirgum un uzsāka konkrētas sarunas par tālāku sadarbību.

SIA “Lāči” eksporta nodaļas vadītāja Sergeja Avsejenko: “Uzskatām, ka šādus pasākumus ir jārīko regulāri, jo tie  palīdz “turēt acis vaļā”. Turklāt tā ir iespēja, kā mūsu gadījumā tā arī notika, iegūt jaunus kontaktus un potenciālos sadarbības partnerus.”


05.06.2018. Uzņēmēju individuālās tikšanās ar LIAA pārstāvniecību ārvalstīs vadītājiem (Rīgā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) 19 pasaules valstīs darbojas Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības. Lai uzturētu pārstāvniecību nepastarpinātu saikni ar uzņēmējiem, individuāli pārrunājot uzņēmēju intereses ārzemju tirgos, tiek rīkotas uzņēmēju individuālās tikšanās ar LIAA pārstāvniecību ārvalstīs vadītājiem (kontaktbirža). Viena no šādām notiks š.g. 18. jūnijā.

Vairāk info par pasākumu atradīsiet šeit.


08.05.2018.  Produktu iepakojuma tendences pārtikas industrijā. Viļņa, 04. - 05.06.18

Pārtikas produktu kvalitātes klasteris piedāvā apmeklēt pasākumu "Packaging innovation for the food industry", kas norisināsies Lietuvā, Viļņā no 4. līdz 5. jūnijam. Ar pasākuma programmu varat iepazīties šeit.

Pasākumā būs iespējams uzzināt par jaunākajām iepakojuma tendencēm, kā arī neformālā gaisotnē satikt pārtikas ražotāju un iepakotāju pārstāvjus no Lietuvas un Zviedrijas.

Pārtikas produktu kvalitātes klastera biedriem dalība ir bezmaksas. Nakstmītnes un ceļa izdevumiem 85% līdzfinansējums no ES fondiem (1 dalībniekam no uzņēmuma). Pieteikumu nosūtīt uz e-pastu armands.lejas-krumins@lpuf.lv līdz 11.06.


18.04.2018. Eksporta aktivitātes Korejā ar ES atbalstu

Pārtikas ražotājiem ir iespēja pieteikties ES organizētajai eksporta vizītei Korejā. Tiek apmaksāts sagatavošanās process un maksimāli līdzfinansētas aktivitātes Korejā. Plašāk ar piedāvājumu varat iepazīties šeit


10.04.2018. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris turpina eksporta atbalsta aktivitātes

2018. gada 1. ceturksnī Pārtikas produktu kvalitātes klasteris ir veicis eksporta aktivitātes Zviedrijā, Islandē, Francijā un Vācijā. Šajās eksporta aktivitātēs piedalījas septiņi Latvijas pārtikas uzņēmumi.

Kopumā 152 ārvalstu uzņēmumi ir informēti par Latvijas pārtikas ražotājiem un to produkciju. Ir noorganizētas tikšanās ar 15 uzņēmumiem – potenciālajiem eksporta partneriem.

Aicinām nozares uzņēmumus aktīvi izmantot Pārtikas produktu kvalitātes klastera sniegtās iespējas eksporta tirgus paplašināšanai Eiropā un Āzijā. ES līdzfinansējums eksporta aktivitātēm– 85%.


09.01.2018. Aicina izmantot klastera sniegtās iespējas tirgus paplašināšanai Eiropā un Āzijā.

2017. gada otrajā pusē Pārtikas produktu kvalitātes klasteris uzsāka eksporta aktivitātes sekojošās valstīs: Zviedrija, Islande, AAE, Francija, Vācija, Ķīna.

Jau notikušas pirmās Klastera biedru vizītes Ķīnā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Zviedrijā un Vācijā, lai tiktos ar potenciālajiem sadarbība partneriem.

Aicinām nozares uzņēmumus aktīvi izmantot Pārtikas produktu kvalitātes klastera sniegtās iespējas eksporta tirgus paplašināšanai Eiropā un Āzijā. ES līdzfinansējums eksporta aktivitātēm– 85%.


04.12.2017. Sadarbības piedāvājumi Latvijas pārtikas ražotājiem

Šeit atrodamajā dokumentā atradīsiet informāciju par sadarbības piedāvājumiem no Zviedrijas, Jordānijas, Ungārijas un Nīderlandes. Piedāvājumu varat aplūkot šeit


14.11.2017. Tirdzniecības misija uz Vjetnamu

EU-Vietnam Business Network (www.EVBN.org) organizē Pārtikas & dzērienu tirdzniecības misiju uz Vjetnamu no 29.01.2018. – 03.02.2018. Misijā paredzētas B2B tikšanās ar Vjetnamas uzņēmējiem.

Papildu informāciju par tirdzniecības misiju uz Vjetnamu meklējiet šeit.


14.11.2017. Pārtikas eksports uz Krieviju

Federal Purchasing Union no Krievijas Federācijas piedāvā Latvijas pārtikas ražotājiem atsevišķu sektoru pārtika produktu eksportu uz Krieviju.

Papildu info meklējiet šeit.

Kontaktpersona: Petras Čepkauskas; e-pasts: petras.cepkauskas@gmail.com; tālr. nr.: +37068512156.


11.10.2017. Apmācību iespējas pārtikas nozarē strādājošajiem

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas projekta “Pārtikas un to saistīto nozaru nodarbināto apmācības - prasmju pilnveide” (Nr.1.2.2.1/16/A/007) ietvaros ir veikti iepirkumi, un ir iespēja pieteikties dažādiem kursiem. Vairāk informācijas par kursiem un pieteikšanos varat atrast LPUF interneta mājas lapā

ERAF atbalsta intensitāte:
mazajiem uzņēmumiem 70%, vidējiem uzņēmumiem 60%, lielajiem uzņēmumiem 50% vai uzņēmumiem, kuru pēdējā pārskata gada peļņa pēc nodokļu nomaksas ir lielāka par 5 milj.EUR - 30%. 


03.10.2017. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris piedalās konferencē Štutgartē

Š.g. 21. un 22. septembrī Štutgartē notika starptautiska Klasteru konference “5th Cluster Matchmaking Conference “BRINGING CLUSTER COLLABORATION TO THE NEXT LEVEL”", kurā piedalījās arī Pārtikas produktu kvalitātes klasteris (PPKK). Konferences dalībniekiem tika prezentēta PPKK izveidotā Austrumeiropas Pārtikas Platforma, bet ar Skandināvijas un Lietuvas iepakojuma Klasteriem tika apspriesta kopīga dalība programmā BSR Innovation Express.


27.09.2017. “Food Industry Forum” š.g. 9. – 10. novembrī Suvalkos (Polija)

Pasākumā laikā divu dienu garumā būs iespēja dzirdēt gan ekspertu un nozaru pārstāvju uzstāšanās, gan piedalīties izstādē un B2B tikšanās. Dalība pasākumā ir bezmaksas. Plašākā informācija par pasākumu ir pieejama šeit un pasākuma mājas lapā: https://www.forumpogranicza.pl/Start.

Pasākumā tiek aicināti piedalīties uzņēmēji, lauksaimniecības nozares eksperti no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Polijas.

Reģistrēšanās: https://www.forumpogranicza.pl/AccountRegistration/Register#RhqSxJZo

Papildu informācija par pasākumu:


26.09.2017. Igaunijas - Latvijas programma ar 85% intensitāti uzņēmumiem

Š.g. 5. oktobrī Igaunijas-Latvijas programma atklās projektu konkursu ar kopējo granta lielumu 6 milj. eiro apmērā, kur galvenā mērķa grupa ir mazie un vidējie uzņēmumi. Ir iespējams saņemt atbalstu kopīga produkta vai pakalpojuma izstrādei starp vismaz diviem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem – vismaz vienu no Latvijas un vienu no Igaunijas. Atbalstāmas ir arī projekta sagatavošanas, produkta izstrādes, mārketinga u.c. izmaksas. Saite uz mājas lapu: https://estlat.eu/en/for-applicants/for-3rd-call-applicants#

5. oktobrī Igaunijas Nacionālajā muzejā, Tartu notiks arī projektu konkursa atklāšanas pasākums. Esiet laipni aicināti piereģistrēties pasākumam https://estlat.eu/en/form/so-1-2-launching-event. Pasākuma programma pieejama šeit.

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Lauru Lulli, laura.lulle@estlat.eu, +372 55691070.


8.06.2017. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris izveido Austrumeiropas pārtikas platformu

Programmas “BSR Stars Innovation Express 2016” ietvaros Pārtikas produktu kvalitātes klasteris ir uzsācis starptautisku sadarbību ar pārtikas klasteriem no Lietuvas, Polijas un Ukrainas. Projekta “Creating Healthy and functional foods platform in Eastern Europe” rezultātā ir izveidota Austrumeiropas pārtikas platforma, kuras mērķis ir veicināt savstarpējo sadarbību, realizēt kopīgas aktivitātēs eksporta tirgu apgūšanā un ES finansējuma piesaistei klastera biedru aktivitātēm. Sadarbības līgums tika parakstīts šī gada 14. jūnijā Kedaiņos, Lietuvā.


31.05.2017. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris turpina eksporta atbalsta pasākumus pārtikas ražotājiem

Pārtikas produktu kvalitātes klastera organizētajā seminārā 30. maijā Latvijas mazie un vidējie pārtikas ražotāji tika informēti par iespēju saņemt 85% ES fondu atbalstu savām eksporta aktivitātēm. Ar prezentācijām uzstājās speciālisti no dažādām valstīm, sniedzot savus ieteikumus eksporta attīstībai. Seminārā piedalījās arī Taipejas Misijas Latvijā vadītājs Rong-chuan Wu un informēja par Taipejas potenciālu.


19.05.2017. Notiks seminārs par Latvijas pārtikas ražotāju eksporta iespējām

Pārtikas produktu kvalitātes klasteris un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija aicina pārtikas ražotājus uz bezmaksas semināru „Pārtikas eksporta aktualitātes un ES fondu atbalsts”, kas notiks šī gada 30. maijā no plkst. 12:00 līdz 16:00 Zemkopības ministrijas ēkā Rīgā, Republikas laukumā 2 - 315.

Semināra programma:

 • 12:00 Semināra atklāšana.
 • 12:05 Market Access pārstāve Olesja Leščuka "Izaicinājumi un iespējas krievu valodā runājošos tirgos".
 • 12:40 Euromonitor pārstāvis „Current Latvian food export destinations and their future development".
 • 13:20 Thuc To "Differences between European and Chinese Market and How to Successfully enter China".
 • 14:00 Gateway & Partners pārstāvis Mārtiņš Tiknuss „Rietumeiropa vs Ziemeļvalstis - kā ātrāk pārdot”.
 • 14:40 NK konsultāciju biroja pārstāvis Neils Kalniņš “Tava produkta vērtības piedāvājums, ja gribi pārdot Vācijā”.
 • 15:20 Kafija, neoficiālā daļa.

 

Vietu skaits ierobežots. No viena uzņēmuma var piedalīties ne vairāk kā 2 pārstāvji. Lūdzam pieteikties savlaicīgi pa telefonu 67808968 vai e-pastu armands.lejas-krumins@lpuf.lv.

 


12.04.2017. Ielūdzam uz semināru par iespējām saņemt 85% ES fondu līdzfinansējumu eksporta aktivitātēm


07.03.2017. Vēstniecība Ēģiptē aicina Latvijas pārtikas uzņēmumus piedalīties izstādē “Food Africa”

No 22. līdz 24. aprīlim Kairā notiks pārtikas nozares izstāde „Food Africa”. Trīs gadu laikā izstāde ir kļuvusi par lielāko Āfrikā. Izstādi apmeklē pārtikas importētāji, vairumtirgotāji un lielveikalu iepircēji no Tuvu Austrumu un Āfrikas valstīm.

Izstāde „Food Africa” notiek paralēli ar pārtikas ražošanas izstādi “Africa Food Manufacturing” – pārtikas tehnoloģijas, ražošana iekārtas, pārtikas iepakojums, pārtikas pārstrādes izejvielas, svaigu augļu, dārzeņu un ziedu audzētāji u.c.

Latvijas uzņēmēju dalība izstādē pavērtu iespēju atrast jaunus eksporta tirgus un biznesa partnerus Ēģiptē un Āfrikas valstīs.

Vēstniecība Ēģiptē aicina Latvijas pārtikas uzņēmumus piedalīties izstādē (īpaši uzņēmumus, kas ražo miltu izstrādājumus, graudu produktus, sulas, konservus, zivju produktus kā arī augļu un dārzeņu vairumtirgotājus)  un saskaņā ar LIAA informāciju, tiks apmaksāti 80% no izstādes organizatora noteiktās dalības maksas, reģistrācijas maksas,  informācijas ievietošana izstādes katalogā, nomas maksa par stenda konstrukciju, ekspozīcijas laukumu (izstādes vai stenda organizatora noteiktās izmaksas), ceļa izdevumiem.  

Izstādes organizatori piedāvā vairākus dalības formātus: nacionālais stends, individuālie stendi, apvienotie stendi – vairāki uzņēmumi vienā stendā (trīs līdz pieci). 

Gadījumā, ja uzņēmumi izvēlas kā dalības formu – izstādes apmeklējumu, tad, ja izstādi ir ieinteresēti apmeklēt vismaz trīs Latvijas uzņēmumi, LIAA sadarbībā ar vēstniecību organizēs pārtikas uzņēmumu misiju uz Ēģipti. LIAA apmaksas 80% aviobiļešu izmaksas misijas dalībniekiem.

Ieinteresētie uzņēmumi ir aicināti sazināties ar Ingu Valdmani, inga.valdmane@liaa.gov.lv no LIAA vai ar vēstniecību Ēģiptē, rakstot uz e-pastu embassy.egypt@mfa.gov.lv .

Latvijas eksporta apjomi uz Ēģipti pieaug. 2016. gadā eksports uz Ēģipti bija 51 milj.  EUR. Eksporta preču sadalījums: 31 milj. EUR kokmateriāli, 16,4 milj. EUR augu izcelsmes produkti, 138 tūkst. EUR pārtikas produkti. 2016. gadā Ēģiptes patērētāji pirmo reizi varēja iegādāties Latvijā ražotas auzu pārslas un zivju produkciju. 

Imports no Ēģiptes 2016. gadā bija 1,9 milj. EUR, kas ir par 73% mazāk nekā iepriekšējā 2015. gadā (3,3 milj. EUR).  Latvija galvenokārt importē augu valsts produktus (augļi, dārzeņi, kaltēti augi).

Ēģiptes iedzīvotāju skaits pārsniedz 93 miljonus. Ēģipte importē 65-68% no pārtikas patēriņa (60% no piena pulvera, sviesta un liellopu gaļas patēriņa; 70% no lauku pupu patēriņa). 2016. gadā Ēģipte importēja 19 milj. tonnas graudaugus, 11,5 milj. tonnas kviešus. Piemēram, Jaunzēlande ir lielākais sviesta eksportētājs uz Ēģipti, Nīderlande ir lielākais siera eksportētājs (60% no tirgus). Ēģipte importē lielos apjomos piena pulveri, lai ražotu sieru eksportam uz Arābu un Āfrikas valstīm.

Ēģipte ir COMESA brīvās tirdzniecības līguma dalībvalsts (Burundi, Kongo Demokrātiskā Republika, Džibuti, Eritreja, Etiopija, Kenija, Lībija, Madagaskara, Malāvi, Mauritānija, Ruanda, Komoru Salu savienība, Seišelu salas, Sudāna, Svazilenda, Uganda, Zambija, Zimbabve).


21.02.2017. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris turpina darbu

2017. gada 31. janvārī Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija noslēdza līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru (CFLA) par projekta “Pārtikas produktu pvalitātes plasteris” (nr. 3.2.1.1/16/A/002) realizāciju.

Projekta mērķis ir veicināt klastera dalībnieku un pētniecības, izglītības un zināšanu izplatīšanas organizāciju un citu institūciju sadarbību vietējā un starptautiskā līmenī, tādējādi veicinot nozares un komersantu konkurētspēju. Projekta ilgums ir 48 mēneši.

Galvenie Pārtikas produktu kvalitātes klastera darbības virzieni:

 • eksporta aktivitātes;
 • palīdzība starptautiskās sadarbības aktivitātēs (dalība kopīgajos iepirkumos, starptautiskā finansējuma piesaiste dažādiem projektiem);
 • sadarbība ar pētniecības, izglītības un zināšanu izplatīšanas organizācijām;
 • Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (Zaļā un Bordo karotītes) attīstība.

 

Atbalsta intensitāte iesaistītajiem uzņēmumiem – 85%.

                                   


13.12.2016. Bezmaksas palīdzība eksportam uz Latīņameriku

Pateicoties Pārtikas produktu kvalitātes klastera aktivitātēm, visiem Latvijas pārtikas eksportētājiem ir iespējams saņemt bezmaksas palīdzību eksporta aktivitātēm Latīņamerikā.

ELAN (European and Latin American Business Services and Innovation Network) platforma ir ES iniciatīva palielināt un diversificēt ES ekonomisko klātbūtni Latīņamerikā.  Jebkurš Latvijas uzņēmums var bezmaksas izmantot šīs programmas iespējas:

- iegūt pārskatu par konkrētu valsti, tirgus sektoriem;

- iegūt pārskatu par prasībām, eksportējot uz konkrēto valsti;

- saņemt eksperta palīdzība – uzdot rakstiskus jautājumus konkrētajā valstī bāzētajam pārstāvim, kurš var palīdzēt visdažādākajos jautājumos, t.sk. sniegt padomus, kā soli pa solim ienākt tirgū, pārvarēt tirgus barjeras u.tml.

Lai pilnvērtīgi izmantotu ELAN platformu, nepieciešams reģistrēties http://www.elanbiz.org/home. Reģistrēšanās ir ļoti vienkārša un surogātpasta vēstules jeb spams pēc tam uz e-pastiem netiek sūtīts.

ELAN programma un pārstāvji neveic specializētus tirgus pētījumus, neveic konkrēta uzņēmuma pārstāvja funkcijas, neizsūta kontaktus un piedāvājumus.


22.09.2016. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris noslēdzis starptautiskās sadarbības līgumus

No 19. līdz 20. septembrim Varšavā norisinājās gadskārtējā klasteru sadarbības konference "4th Cluster Matchmaking Conference: Internationalisation the Strategic Way", kurā piedalījās 30 valstu pārstāvji no vairāk nekā 200 klasteriem.
Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītajam Pārtikas produktu kvalitātes klasterim dalība šajā pasākumā bija īpaši veiksmīga. Jau konferences pirmajā dienā tika noslēgti divi sadarbības līgumi par kopīgu dalību projektos ar starptautisko klasteri "UNIMOS Foundation" un "Smart Food" klasteri no Lietuvas. Šobrīd vēl turpinās sarunas par tālāku sadarbību ar klasteriem no Spānijas, Francijas, Portugāles, Polijas un Skandināvijas valstīm.


17.05.2016. Seminārs: eksporta tirgus apguve ar ES līdzfinansējumu 2016. gadā


02.02.2016. Eksporta partneru piesaistes vizītes

11.01.2015. Noslēdzies Pārtikas produktu kvalitātes klāstera 1. posms

31.12.2015. ir noslēdzies LPUF vadītais Pārtikas produktu kvalitātes klāstera pirmais posms, kurā veiksmīgi ir sasniegti klasterim izvirzītie mērķi - veicināt pārtikas nozares savstarpēji nesaistītu komersantu, zinātniski pētniecisko institūciju, izglītības iestāžu un citu institūciju efektīvu un kvalitatīvu sadarbību, lai sekmētu pārtikas nozares un komersantu konkurētspējas celšanu, klastera dalībnieku eksporta apjoma palielināšanu, attīstīt inovācijas, esošo produktu kvalitātes uzlabošanu un jaunu augstas kvalitātes produktu ieviešanu.  

Projektu „Pārtikas produktu kvalitātes klasteris”, līgums ar LIAA nr. L-KAP-12-0010 no 2012. gada 12. septembra, līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.28.09.2015.Iespēja apgūt jaunus eksporta tirgus

Latvijas Pārtikas produktu kvalitātes klasteris (līgums ar LIAA Nr.L-KAP-12-0010) un GatewayBaltic 2015. gadā organizē EKSPORTA TIRGU APGUVI ar 85% ES līdzfinansējumu uz sekojošiem tirgiem:

 • Francija
 • Nīderlande
 • Polija
 • Zviedrija 
 • Somija
 • Dānija
 • Islande
 • Īrija
 • Izraēla
 • Gruzija
 • Bulgārija
 • Moldova
 • Hong Konga

 

Projekta ietvaros tiek veikts:

 • Tirgus pētījuma izstrāde par mērķa tirgu
 • Mārketinga materiāla izveide
 • Potenciālo pārdošanas kanālu atlase
 • Partneru uzrunāšana, prezentējot uzņēmumu piedāvājumu
 • Biznesa vizītes organizācija uz mērķa tirgu

 

Piesakieties!

Kristas Pētersone, Krista.petersone@gatewaybaltic.com, mob.tālr.:   +371 29724002

 

                                                    
 


 

15.06.2015. Pārtikas ražotāji aktīvi iekaro jaunus tirgus ar ES atbalstu

Desmit Latvijas pārtikas uzņēmumi ir atgriezušies no biznesa vizītēm Lielbritānijā, Vācijā un Zviedrijā, kurās tie ar saviem produktiem iepazīstināja vairāk nekā 55 pārtikas tirdzniecības sektora iepircējus. Vizītes notika Pārtikas produktu kvalitātes klastera ietvaros ar mērķi veicicāt jaunu eksporta tirgu apguvi.

Katrā valstī  tika organizēti arī pārtikas nozari un konkrēto produktu grupu aptveroši semināri, kas Latvijas uzņēmumiem sniedza padziļinātu ieskatu nozares tendencēs un aktualitātēs. Savukārt, lai redzētu esošo produktu piedāvājumu tirgū, katrā valstī tika organizēti mazumtirdzniecības veikalu apmeklējumi. 

Latvijas uzņēmumi, kas devās uz Lielbritānijas tirgu tikās ar vadošajiem mazumtirdzniecības tīkliem, kā Waitrose un Morrisons, lielākajiem vietējo produktu vairumtirgotājiem kā Lituanica, Monolith u.c.

Lielbritānijas uzņēmumi tika iepazīstināti ar Latvijas pārtikas uzņēmumu produkciju, tika pārrunātas sadarbības iespējas un izvērtēts produkcijas potenciāls Lielbritānijas pārtikas tirgū. Tāpat uzņēmumi piedalījās seminārā par Lielbritānijas pārtikas tirgus aktualitātēm, kurā tika apskatītas patēriņa tendences, raksturoti lielākie tirgus spēlētāji un ieteikti efektīvākie pārdošanas kanāli. Šīs aktivitātes ir veicinājušas izpratni par Lielbritānijas pārtikas tirgū notiekošo un palīdzēs veidot veiksmīgāku sadarbību ar Lielbritānijas uzņēmumiem, lai pavisam drīz Latvijas pārtikas produkti būtu atrodami arī Lielbritānijas veikalos.

Savukārt Vācija, lai gan ir liels tirgus, vienlaicīgi ir arī ļoti piesātināts tirgus, īpaši pārtikas nozarē, tāpēc kā Latvijas pārtikas uzņēmumiem piemērotākie tika uzrunāti pārtikas produktu izplatītāji, kas strādā ar nišas produktiem, kā arī reģionālajām mazumtirdzniecības ķēdēm, piemēram Norma Lebensmittelfilialbetrieb. Neskatoties uz to, ka uzsvars tika likts uz pārtikas izplatītājiem, kas strādā ar nišas produktiem, tikšanās izdevās noorganizēt arī ar izplatītājiem, kas piegādā produktus liekākajām mazumtirdzniecības ķēdēm Vācijā, piemēram, EDEKA, Rewe un Aldi.

Māris Trankalis no Brīvā Viļņa, kurš piedalījās PPKK organizētajos braucienos uz Vāciju un Angliju vērtē, ka šādas programmas ir ļoti vērtīgas un Latvijas uzņēmumiem šāda veida atbalsts noteikti būtu jāizmanto. “Mēs jau ilgi esam strādājuši, lai diversificētu savus eksporta tirgus, samazinot Krievijas daļu, jo Krievija ilgtermiņā nekad nav bijis stabils tirgus. Taču šī brīža situācija, protams, ir īpaši sāpīga, tādēļ mēs esam ļoti priecīgi par iespēju piedalīties programmās, kur ar profesionālu uzņēmumu kompetenci un finansiālu atbalstu spējam atrast jaunus sadarbības partnerus. Protams, jāsaprot, ka nav iespējams, ka visu, ko vakar tirgojām  Krievijā rīt pārdosim Anglijā, taču ilgtermiņā tas ir risinājums”.

Tajā pašā laikā Zviedrijā interesi par Latvijas maizes izstrādājumiem, saldētās pārtikas produkciju, sāļajām uzkodām, kā arī par piena izstrādājumiem izrādīja tād pārtikas mazumtirdzniecības sektora līderi kā ICA, Axfood, Menigo un Martin & Servera u.c. Zviedrijas tirgū šobrīd ir novērojama tendence izvēlēties ekoloģiski tīru un dabīgu pārtiku, līdz ar to šāda uzmanība norāda ka zviedrijas tirgus novērtē Latvijas produktu augsto kvalitātes līmeni.

Inese Andersone, GatewayBaltic vadītāja komentē Latvijas iespējas Zviedrijas tirgū: “Aktuālās tendences Zviedrijas tirgū ir ētiska un ekoloģiska pārtika, ko patērētāji aizvien biežāk izvēlas ne tikai veselības apsvērumu dēļ, bet tīri tapēc, ka aktīvi izvēlas sekot līdzi savam uzturam un tā izcelsmei. Paralēli, zviedri augstu vērtē savu laiku un vēlas pagatavot sabalansētu maltīti pēc iespējas ātrāk, līdz ar to svaigas, gatavas maltītes kļūst populārākas, kā arī Zviedrijā attīstās pārtikas iepirkšana interneta veikalos”.

Arī Atis Blinds, SIA "Lāči" izpilddirektors atzinīgi novērtēja braucienu uz Viedriju. “Zviedrijas brauciens bija ļoti profesionāli saplānots.. Kopā bija 7 vizītes un pirmajā brīdī interesi par kādu no produktu grupām, ko Lāči piedāvā no sava lielā sortimenta, izrādīja visi klienti! Lāči piedāvaja gan maizi (gatava maize, līdz galam neizcepta maize), gan konditorejas izstrādājumus (cepumus, tortes, konfektes, marmelādes, piparkūkas un rudzu čipsus). Pašlaik klienti produktus testē un izsaka savu viedokli par tiem. Jau šobrīd viens klients telefonisks ir apstiprinājis pasūtījumu tuvāko nedēļu laikā, savukārt ar vienu citu klientu notiek jau transporta meklēšana un izmaksu saskaņošana," saka A.Blinds.

Eksporta tirgu aguves aktivitātes organizē Pārtikas produktu kvalitātes klasteris, kuru koordinē Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija. Šajā gadā ir plānotas vairāk kā 10 tirgu apguves vizītes ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu (līgums ar LIAA nr. L-KAP-12-0010), lai diversificētu tirgus un kompensētu Krievijas dominanci Latvijas pārtikas eksportā. Šo tirgu apguvei kā organizators ir izvēlēts eksporta konsultāciju uzņēmums GatewayBaltic, kas vairāk nekā desmit gadus palīdz uzņēmumiem jaunu tirgu apguvē.

 


9.06.2015. Kampaņā Turies pie karotītēm! mudinās izvēlēties pārbaudītas vērtības

Zaļā karotīte ir atpazīstamākā no pārtikas produktu kvalitātes zīmēm Latvijā, un arī tās jaunāko māsu – Bordo karotīti – atpazīst gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju, liecina Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) aptauja Pārtikas kvalitātes zīmes Latvijā, kas veikta, gatavojoties kampaņai – Turies pie karotītēm! Ar šo kampaņu LPUF aicina iedzīvotājus izvēlēties kvalitatīvu, Latvijā ražotu produkciju, kas marķēta ar Zaļās un Bordo karotītes kvalitātes zīmēm, kā arī pievērst uzmanību informācijai, kas norādīta uz produktu etiķetēm.

Aptauja liecina, ka pārtikas izvēlē galvenais kritērijs iedzīvotājiem joprojām ir cena (79%), taču 71% aptaujāto uzsvēruši arī kvalitātes nozīmi. Kā sava veida iepirkšanās ceļvedis pārtikas iegādē iedzīvotājiem kalpo kvalitātes zīmes uz iepakojuma – 74% aptaujāto tām pievērš uzmanību, sevišķi, ja tiek lemts par kāda jauna produkta iegādi. Šis ir ļoti būtisks rādītājs, tādēļ rodas jautājums, vai mēs tiešām zinām, ko katra kvalitātes zīme nozīmē un kurām uzticēties? Kā izrādās, tad lielai daļai pircēju par tām ir ļoti vispārīgas zināšanas.

Kampaņas video varat aplūkot, noklikšķinot uz zemāk redzama reklāmas banera.

“Varam secināt, ka produktus ar kvalitātes zīmēm iedzīvotāji novērtē un izvēlas biežāk, un prieks, ka Zaļā un Bordo karotīte iedzīvotāju vērtējumā ir divas no trim uzticamākajām  un zināmākajām pārtikas kvalitātes zīmēm. Kopumā Latvijā uz produktu iepakojumiem ir dažādas kvalitātes zīmes, par kuru nozīmi var tikai nojaust, bet īpašs spēks un vērtība ir Karotītēm, kurām ir piešķirts nacionālās kvalitātes zīmes statuss. Arī tīri cilvēcīgi karotīte ir spēcīgs simbols, kas mūs pavada kopš bērnības,” uzsver LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Produktu sastāvā visvairāk uzmanības pircēji pievērš olbaltumvielām un ogļhidrātiem (85%), sintētiskajām krāsvielām (62%) un ģenētiski modificētu organismu klātbūtnei (46%). Taču lielākajai daļai iedzīvotāju ir zināmas šaubas par informāciju, kas norādīta uz pārtikas produktu etiķetēm, piemēram, par produkta sastāvu vai dabiskumu. Tikai 5% aptaujāto pilnībā uzticas uz etiķetes norādītājai informācijai, drīzāk uzticas – 64%, bet drīzāk neuzticas – 22%.

Zaļās un Bordo karotītes kvalitātes zīmes atbild uz svarīgākajām no pircēju šaubām – ar karotītēm marķētie produkti ir ražoti tepat Latvijā, tie nesatur ģenētiski modificētus organismus un sintētiskās krāsvielas, un to kvalitāte tiek regulāri uzraudzīta, lai atbilstu visaugstākajiem standartiem. Zaļās un Bordo karotītes produktiem nepiešķir uz mūžu – atbilstība paaugstinātas kvalitātes kritērijiem ir jāapliecina regulāri, lai kvalitātes zīmi nezaudētu,” skaidro I.Šure.

Latvijā ražoto produktu kvalitātei un drošumam uzticas vairāk nekā puse iedzīvotāju (56%), un vietējā izcelsme un augstā kvalitāte ir galvenās īpašības, kuras patērētāji saista ar Zaļās un Bordo karotītes produktiem.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: “Zaļās un Bordo karotītes mērķis ir atbalstīt mūsu ražotājus un veicināt kvalitatīvas, no Latvijā audzētām izejvielām, kā arī vietējās izcelsmes pārtikas pieejamību tirgū visplašākajam pircēju lokam, labāku tās atpazīstamību. Arvien vairāk mūsu valsts iedzīvotāju izvēlas ikdienas uzturā lietot pārtikas preces, kas ir ražotas Latvijā. Zaļās un Bordo karotīšu simboli uz pārtikas produkta iepakojuma tieši to apliecina. Aicinu Latvijas pārtikas ražošanas uz