Jaunumi

27.09.2018. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris organizē konkursu “Jaunais Maiznieks 2018”

Pārtikas produktu kvalitātes klasteris un LPUF izsludina profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu  profesionālās meistarības konkursu "Jaunais Maiznieks 2018", lai veicinātu audzēkņu profesionālās iemaņas un radošo domāšanu inovāciju virzienā – attīstot un izveidojot inovatīvu pārtikas produktu:  kviešu – rudzu maizi.

Konkursu organizē Pārtikas produktu kvalitātes klasteris, Latvijas Pārtikas Uzņēmumu Federācija sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu.

Konkurss notiks 2018. gada 18. oktobrī - Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Nīcgales iela 26, Rīga, LV-1035.

Konkursā aicinām piedalīties profesionālās izglītības iestāžu audzēkņus vecumā no 17 līdz 23 gadiem, kuri apgūst otrās un trešās profesionālās kvalifikācijas līmeņiem atbilstošās izglītības programmās: maiznieks, pārtikas produktu ražošanas tehniķis un konditors.

Konkursa uzvarētājs saņems titulu “Jaunais Maiznieks 2018” un naudas balvu. Kā arī uzņēmumu specbalvas. Konkursa laikā dalībnieku pasniedzējiem notiks rudzu maizes meistaru klase, kuru vadīs maiznieku meistari Linda Bekmane (SIA “Puratos Latvia”) un Valters Kanompa (“N. Bomja maiznīca “Lielezers””).


 02.07.2018. Ārvalstu iepircēju vizīte Latvijā

Pārtikas Produktu Kvalitātes Klasteris sadarbībā ar Gateway & Partners piedāvā iespēju piedalīties ārvalstu iepircēju vizītes pasākumā, kura laikā vietējiem pārtikas ražotājam būs iespēja satikt ārvalstu organizāciju iepircējus tepat Latvijā. Tā ir lieliska iespēja klātienē prezentēt produkciju un veikt darījuma sarunas, kā arī iepazīstināt iepircējus ar savām ražotnēm.

Potenciālie iepircēji tiks aicināti, ņemot vērā vietējo uzņēmumu prioritāros eksporta tirgus, specifiskus kritērijus konkrētiem uzņēmumu veidiem un lielumiem. Ārvalstu dalībnieku atlase tiks saskaņota ar katru projekta dalībnieku, galveno fokusu liekot uz Rietumeiropas, Ziemeļeiropas un Austrumeiropas uzņēmumiem.

Uzņēmumus, kuriem ir interese par šo projektu, aizinām sazināties ar projekta vadītāju Viju Volfu - vija.volfa@gatewaypartners.net, +37126638379.


 15.06.2018. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris piedalās konferencē “Packaging innovation for the food industry

2018. gada 6. jūnijā Viļņā notika starptautiska konference “Packaging innovation for the food industry”, kuru BSR Stars Innovation Express projekta “Food and packaging clusters collaboration through innovation development” ietvaros organizēja projekta īstenotāji – Pārtikas produktu kvalitātes klasteris kopā ar kolēģiem no Lietuvas, Zviedrijas un Polijas.

Konferencē tika apskatītas jaunākās tendences pārtikas iepakojuma jomā, notika diskusijas un uzņēmumu pārstāvju neformālas sarunas. Šādas  sarunas ļoti noderīgas izrādījās uzņēmumam SIA “Lāči”, kuri konferences laikā atrada potenciālo distributoru Lietuvas tirgum un uzsāka konkrētas sarunas par tālāku sadarbību.

SIA “Lāči” eksporta nodaļas vadītāja Sergeja Avsejenko: “Uzskatām, ka šādus pasākumus ir jārīko regulāri, jo tie  palīdz “turēt acis vaļā”. Turklāt tā ir iespēja, kā mūsu gadījumā tā arī notika, iegūt jaunus kontaktus un potenciālos sadarbības partnerus.”


05.06.2018. Uzņēmēju individuālās tikšanās ar LIAA pārstāvniecību ārvalstīs vadītājiem (Rīgā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) 19 pasaules valstīs darbojas Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības. Lai uzturētu pārstāvniecību nepastarpinātu saikni ar uzņēmējiem, individuāli pārrunājot uzņēmēju intereses ārzemju tirgos, tiek rīkotas uzņēmēju individuālās tikšanās ar LIAA pārstāvniecību ārvalstīs vadītājiem (kontaktbirža). Viena no šādām notiks š.g. 18. jūnijā.

Vairāk info par pasākumu atradīsiet šeit.


08.05.2018.  Produktu iepakojuma tendences pārtikas industrijā. Viļņa, 04. - 05.06.18

Pārtikas produktu kvalitātes klasteris piedāvā apmeklēt pasākumu "Packaging innovation for the food industry", kas norisināsies Lietuvā, Viļņā no 4. līdz 5. jūnijam. Ar pasākuma programmu varat iepazīties šeit.

Pasākumā būs iespējams uzzināt par jaunākajām iepakojuma tendencēm, kā arī neformālā gaisotnē satikt pārtikas ražotāju un iepakotāju pārstāvjus no Lietuvas un Zviedrijas.

Pārtikas produktu kvalitātes klastera biedriem dalība ir bezmaksas. Nakstmītnes un ceļa izdevumiem 85% līdzfinansējums no ES fondiem (1 dalībniekam no uzņēmuma). Pieteikumu nosūtīt uz e-pastu armands.lejas-krumins@lpuf.lv līdz 11.06.


18.04.2018. Eksporta aktivitātes Korejā ar ES atbalstu

Pārtikas ražotājiem ir iespēja pieteikties ES organizētajai eksporta vizītei Korejā. Tiek apmaksāts sagatavošanās process un maksimāli līdzfinansētas aktivitātes Korejā. Plašāk ar piedāvājumu varat iepazīties šeit


10.04.2018. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris turpina eksporta atbalsta aktivitātes

2018. gada 1. ceturksnī Pārtikas produktu kvalitātes klasteris ir veicis eksporta aktivitātes Zviedrijā, Islandē, Francijā un Vācijā. Šajās eksporta aktivitātēs piedalījas septiņi Latvijas pārtikas uzņēmumi.

Kopumā 152 ārvalstu uzņēmumi ir informēti par Latvijas pārtikas ražotājiem un to produkciju. Ir noorganizētas tikšanās ar 15 uzņēmumiem – potenciālajiem eksporta partneriem.

Aicinām nozares uzņēmumus aktīvi izmantot Pārtikas produktu kvalitātes klastera sniegtās iespējas eksporta tirgus paplašināšanai Eiropā un Āzijā. ES līdzfinansējums eksporta aktivitātēm– 85%.


09.01.2018. Aicina izmantot klastera sniegtās iespējas tirgus paplašināšanai Eiropā un Āzijā.

2017. gada otrajā pusē Pārtikas produktu kvalitātes klasteris uzsāka eksporta aktivitātes sekojošās valstīs: Zviedrija, Islande, AAE, Francija, Vācija, Ķīna.

Jau notikušas pirmās Klastera biedru vizītes Ķīnā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Zviedrijā un Vācijā, lai tiktos ar potenciālajiem sadarbība partneriem.

Aicinām nozares uzņēmumus aktīvi izmantot Pārtikas produktu kvalitātes klastera sniegtās iespējas eksporta tirgus paplašināšanai Eiropā un Āzijā. ES līdzfinansējums eksporta aktivitātēm– 85%.


04.12.2017. Sadarbības piedāvājumi Latvijas pārtikas ražotājiem

Šeit atrodamajā dokumentā atradīsiet informāciju par sadarbības piedāvājumiem no Zviedrijas, Jordānijas, Ungārijas un Nīderlandes. Piedāvājumu varat aplūkot šeit


14.11.2017. Tirdzniecības misija uz Vjetnamu

EU-Vietnam Business Network (www.EVBN.org) organizē Pārtikas & dzērienu tirdzniecības misiju uz Vjetnamu no 29.01.2018. – 03.02.2018. Misijā paredzētas B2B tikšanās ar Vjetnamas uzņēmējiem.

Papildu informāciju par tirdzniecības misiju uz Vjetnamu meklējiet šeit.


14.11.2017. Pārtikas eksports uz Krieviju

Federal Purchasing Union no Krievijas Federācijas piedāvā Latvijas pārtikas ražotājiem atsevišķu sektoru pārtika produktu eksportu uz Krieviju.

Papildu info meklējiet šeit.

Kontaktpersona: Petras Čepkauskas; e-pasts: petras.cepkauskas@gmail.com; tālr. nr.: +37068512156.


11.10.2017. Apmācību iespējas pārtikas nozarē strādājošajiem

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas projekta “Pārtikas un to saistīto nozaru nodarbināto apmācības - prasmju pilnveide” (Nr.1.2.2.1/16/A/007) ietvaros ir veikti iepirkumi, un ir iespēja pieteikties dažādiem kursiem. Vairāk informācijas par kursiem un pieteikšanos varat atrast LPUF interneta mājas lapā

ERAF atbalsta intensitāte:
mazajiem uzņēmumiem 70%, vidējiem uzņēmumiem 60%, lielajiem uzņēmumiem 50% vai uzņēmumiem, kuru pēdējā pārskata gada peļņa pēc nodokļu nomaksas ir lielāka par 5 milj.EUR - 30%. 


03.10.2017. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris piedalās konferencē Štutgartē

Š.g. 21. un 22. septembrī Štutgartē notika starptautiska Klasteru konference “5th Cluster Matchmaking Conference “BRINGING CLUSTER COLLABORATION TO THE NEXT LEVEL”", kurā piedalījās arī Pārtikas produktu kvalitātes klasteris (PPKK). Konferences dalībniekiem tika prezentēta PPKK izveidotā Austrumeiropas Pārtikas Platforma, bet ar Skandināvijas un Lietuvas iepakojuma Klasteriem tika apspriesta kopīga dalība programmā BSR Innovation Express.


27.09.2017. “Food Industry Forum” š.g. 9. – 10. novembrī Suvalkos (Polija)

Pasākumā laikā divu dienu garumā būs iespēja dzirdēt gan ekspertu un nozaru pārstāvju uzstāšanās, gan piedalīties izstādē un B2B tikšanās. Dalība pasākumā ir bezmaksas. Plašākā informācija par pasākumu ir pieejama šeit un pasākuma mājas lapā: https://www.forumpogranicza.pl/Start.

Pasākumā tiek aicināti piedalīties uzņēmēji, lauksaimniecības nozares eksperti no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Polijas.

Reģistrēšanās: https://www.forumpogranicza.pl/AccountRegistration/Register#RhqSxJZo

Papildu informācija par pasākumu:


26.09.2017. Igaunijas - Latvijas programma ar 85% intensitāti uzņēmumiem

Š.g. 5. oktobrī Igaunijas-Latvijas programma atklās projektu konkursu ar kopējo granta lielumu 6 milj. eiro apmērā, kur galvenā mērķa grupa ir mazie un vidējie uzņēmumi. Ir iespējams saņemt atbalstu kopīga produkta vai pakalpojuma izstrādei starp vismaz diviem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem – vismaz vienu no Latvijas un vienu no Igaunijas. Atbalstāmas ir arī projekta sagatavošanas, produkta izstrādes, mārketinga u.c. izmaksas. Saite uz mājas lapu: https://estlat.eu/en/for-applicants/for-3rd-call-applicants#

5. oktobrī Igaunijas Nacionālajā muzejā, Tartu notiks arī projektu konkursa atklāšanas pasākums. Esiet laipni aicināti piereģistrēties pasākumam https://estlat.eu/en/form/so-1-2-launching-event. Pasākuma programma pieejama šeit.

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Lauru Lulli, laura.lulle@estlat.eu, +372 55691070.


8.06.2017. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris izveido Austrumeiropas pārtikas platformu

Programmas “BSR Stars Innovation Express 2016” ietvaros Pārtikas produktu kvalitātes klasteris ir uzsācis starptautisku sadarbību ar pārtikas klasteriem no Lietuvas, Polijas un Ukrainas. Projekta “Creating Healthy and functional foods platform in Eastern Europe” rezultātā ir izveidota Austrumeiropas pārtikas platforma, kuras mērķis ir veicināt savstarpējo sadarbību, realizēt kopīgas aktivitātēs eksporta tirgu apgūšanā un ES finansējuma piesaistei klastera biedru aktivitātēm. Sadarbības līgums tika parakstīts šī gada 14. jūnijā Kedaiņos, Lietuvā.


31.05.2017. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris turpina eksporta atbalsta pasākumus pārtikas ražotājiem

Pārtikas produktu kvalitātes klastera organizētajā seminārā 30. maijā Latvijas mazie un vidējie pārtikas ražotāji tika informēti par iespēju saņemt 85% ES fondu atbalstu savām eksporta aktivitātēm. Ar prezentācijām uzstājās speciālisti no dažādām valstīm, sniedzot savus ieteikumus eksporta attīstībai. Seminārā piedalījās arī Taipejas Misijas Latvijā vadītājs Rong-chuan Wu un informēja par Taipejas potenciālu.


19.05.2017. Notiks seminārs par Latvijas pārtikas ražotāju eksporta iespējām

Pārtikas produktu kvalitātes klasteris un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija aicina pārtikas ražotājus uz bezmaksas semināru „Pārtikas eksporta aktualitātes un ES fondu atbalsts”, kas notiks šī gada 30. maijā no plkst. 12:00 līdz 16:00 Zemkopības ministrijas ēkā Rīgā, Republikas laukumā 2 - 315.

Semināra programma:

 • 12:00 Semināra atklāšana.
 • 12:05 Market Access pārstāve Olesja Leščuka "Izaicinājumi un iespējas krievu valodā runājošos tirgos".
 • 12:40 Euromonitor pārstāvis „Current Latvian food export destinations and their future development".
 • 13:20 Thuc To "Differences between European and Chinese Market and How to Successfully enter China".
 • 14:00 Gateway & Partners pārstāvis Mārtiņš Tiknuss „Rietumeiropa vs Ziemeļvalstis - kā ātrāk pārdot”.
 • 14:40 NK konsultāciju biroja pārstāvis Neils Kalniņš “Tava produkta vērtības piedāvājums, ja gribi pārdot Vācijā”.
 • 15:20 Kafija, neoficiālā daļa.

 

Vietu skaits ierobežots. No viena uzņēmuma var piedalīties ne vairāk kā 2 pārstāvji. Lūdzam pieteikties savlaicīgi pa telefonu 67808968 vai e-pastu armands.lejas-krumins@lpuf.lv.

 


12.04.2017. Ielūdzam uz semināru par iespējām saņemt 85% ES fondu līdzfinansējumu eksporta aktivitātēm


07.03.2017. Vēstniecība Ēģiptē aicina Latvijas pārtikas uzņēmumus piedalīties izstādē “Food Africa”

No 22. līdz 24. aprīlim Kairā notiks pārtikas nozares izstāde „Food Africa”. Trīs gadu laikā izstāde ir kļuvusi par lielāko Āfrikā. Izstādi apmeklē pārtikas importētāji, vairumtirgotāji un lielveikalu iepircēji no Tuvu Austrumu un Āfrikas valstīm.

Izstāde „Food Africa” notiek paralēli ar pārtikas ražošanas izstādi “Africa Food Manufacturing” – pārtikas tehnoloģijas, ražošana iekārtas, pārtikas iepakojums, pārtikas pārstrādes izejvielas, svaigu augļu, dārzeņu un ziedu audzētāji u.c.

Latvijas uzņēmēju dalība izstādē pavērtu iespēju atrast jaunus eksporta tirgus un biznesa partnerus Ēģiptē un Āfrikas valstīs.

Vēstniecība Ēģiptē aicina Latvijas pārtikas uzņēmumus piedalīties izstādē (īpaši uzņēmumus, kas ražo miltu izstrādājumus, graudu produktus, sulas, konservus, zivju produktus kā arī augļu un dārzeņu vairumtirgotājus)  un saskaņā ar LIAA informāciju, tiks apmaksāti 80% no izstādes organizatora noteiktās dalības maksas, reģistrācijas maksas,  informācijas ievietošana izstādes katalogā, nomas maksa par stenda konstrukciju, ekspozīcijas laukumu (izstādes vai stenda organizatora noteiktās izmaksas), ceļa izdevumiem.  

Izstādes organizatori piedāvā vairākus dalības formātus: nacionālais stends, individuālie stendi, apvienotie stendi – vairāki uzņēmumi vienā stendā (trīs līdz pieci). 

Gadījumā, ja uzņēmumi izvēlas kā dalības formu – izstādes apmeklējumu, tad, ja izstādi ir ieinteresēti apmeklēt vismaz trīs Latvijas uzņēmumi, LIAA sadarbībā ar vēstniecību organizēs pārtikas uzņēmumu misiju uz Ēģipti. LIAA apmaksas 80% aviobiļešu izmaksas misijas dalībniekiem.

Ieinteresētie uzņēmumi ir aicināti sazināties ar Ingu Valdmani, inga.valdmane@liaa.gov.lv no LIAA vai ar vēstniecību Ēģiptē, rakstot uz e-pastu embassy.egypt@mfa.gov.lv .

Latvijas eksporta apjomi uz Ēģipti pieaug. 2016. gadā eksports uz Ēģipti bija 51 milj.  EUR. Eksporta preču sadalījums: 31 milj. EUR kokmateriāli, 16,4 milj. EUR augu izcelsmes produkti, 138 tūkst. EUR pārtikas produkti. 2016. gadā Ēģiptes patērētāji pirmo reizi varēja iegādāties Latvijā ražotas auzu pārslas un zivju produkciju. 

Imports no Ēģiptes 2016. gadā bija 1,9 milj. EUR, kas ir par 73% mazāk nekā iepriekšējā 2015. gadā (3,3 milj. EUR).  Latvija galvenokārt importē augu valsts produktus (augļi, dārzeņi, kaltēti augi).

Ēģiptes iedzīvotāju skaits pārsniedz 93 miljonus. Ēģipte importē 65-68% no pārtikas patēriņa (60% no piena pulvera, sviesta un liellopu gaļas patēriņa; 70% no lauku pupu patēriņa). 2016. gadā Ēģipte importēja 19 milj. tonnas graudaugus, 11,5 milj. tonnas kviešus. Piemēram, Jaunzēlande ir lielākais sviesta eksportētājs uz Ēģipti, Nīderlande ir lielākais siera eksportētājs (60% no tirgus). Ēģipte importē lielos apjomos piena pulveri, lai ražotu sieru eksportam uz Arābu un Āfrikas valstīm.

Ēģipte ir COMESA brīvās tirdzniecības līguma dalībvalsts (Burundi, Kongo Demokrātiskā Republika, Džibuti, Eritreja, Etiopija, Kenija, Lībija, Madagaskara, Malāvi, Mauritānija, Ruanda, Komoru Salu savienība, Seišelu salas, Sudāna, Svazilenda, Uganda, Zambija, Zimbabve).


21.02.2017. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris turpina darbu

2017. gada 31. janvārī Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija noslēdza līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru (CFLA) par projekta “Pārtikas produktu pvalitātes plasteris” (nr. 3.2.1.1/16/A/002) realizāciju.

Projekta mērķis ir veicināt klastera dalībnieku un pētniecības, izglītības un zināšanu izplatīšanas organizāciju un citu institūciju sadarbību vietējā un starptautiskā līmenī, tādējādi veicinot nozares un komersantu konkurētspēju. Projekta ilgums ir 48 mēneši.

Galvenie Pārtikas produktu kvalitātes klastera darbības virzieni:

 • eksporta aktivitātes;
 • palīdzība starptautiskās sadarbības aktivitātēs (dalība kopīgajos iepirkumos, starptautiskā finansējuma piesaiste dažādiem projektiem);
 • sadarbība ar pētniecības, izglītības un zināšanu izplatīšanas organizācijām;
 • Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (Zaļā un Bordo karotītes) attīstība.

 

Atbalsta intensitāte iesaistītajiem uzņēmumiem – 85%.

                                   


13.12.2016. Bezmaksas palīdzība eksportam uz Latīņameriku

Pateicoties Pārtikas produktu kvalitātes klastera aktivitātēm, visiem Latvijas pārtikas eksportētājiem ir iespējams saņemt bezmaksas palīdzību eksporta aktivitātēm Latīņamerikā.

ELAN (European and Latin American Business Services and Innovation Network) platforma ir ES iniciatīva palielināt un diversificēt ES ekonomisko klātbūtni Latīņamerikā.  Jebkurš Latvijas uzņēmums var bezmaksas izmantot šīs programmas iespējas:

- iegūt pārskatu par konkrētu valsti, tirgus sektoriem;

- iegūt pārskatu par prasībām, eksportējot uz konkrēto valsti;

- saņemt eksperta palīdzība – uzdot rakstiskus jautājumus konkrētajā valstī bāzētajam pārstāvim, kurš var palīdzēt visdažādākajos jautājumos, t.sk. sniegt padomus, kā soli pa solim ienākt tirgū, pārvarēt tirgus barjeras u.tml.

Lai pilnvērtīgi izmantotu ELAN platformu, nepieciešams reģistrēties http://www.elanbiz.org/home. Reģistrēšanās ir ļoti vienkārša un surogātpasta vēstules jeb spams pēc tam uz e-pastiem netiek sūtīts.

ELAN programma un pārstāvji neveic specializētus tirgus pētījumus, neveic konkrēta uzņēmuma pārstāvja funkcijas, neizsūta kontaktus un piedāvājumus.


22.09.2016. Pārtikas produktu kvalitātes klasteris noslēdzis starptautiskās sadarbības līgumus

No 19. līdz 20. septembrim Varšavā norisinājās gadskārtējā klasteru sadarbības konference "4th Cluster Matchmaking Conference: Internationalisation the Strategic Way", kurā piedalījās 30 valstu pārstāvji no vairāk nekā 200 klasteriem.
Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītajam Pārtikas produktu kvalitātes klasterim dalība šajā pasākumā bija īpaši veiksmīga. Jau konferences pirmajā dienā tika noslēgti divi sadarbības līgumi par kopīgu dalību projektos ar starptautisko klasteri "UNIMOS Foundation" un "Smart Food" klasteri no Lietuvas. Šobrīd vēl turpinās sarunas par tālāku sadarbību ar klasteriem no Spānijas, Francijas, Portugāles, Polijas un Skandināvijas valstīm.


17.05.2016. Seminārs: eksporta tirgus apguve ar ES līdzfinansējumu 2016. gadā


02.02.2016. Eksporta partneru piesaistes vizītes

11.01.2015. Noslēdzies Pārtikas produktu kvalitātes klāstera 1. posms

31.12.2015. ir noslēdzies LPUF vadītais Pārtikas produktu kvalitātes klāstera pirmais posms, kurā veiksmīgi ir sasniegti klasterim izvirzītie mērķi - veicināt pārtikas nozares savstarpēji nesaistītu komersantu, zinātniski pētniecisko institūciju, izglītības iestāžu un citu institūciju efektīvu un kvalitatīvu sadarbību, lai sekmētu pārtikas nozares un komersantu konkurētspējas celšanu, klastera dalībnieku eksporta apjoma palielināšanu, attīstīt inovācijas, esošo produktu kvalitātes uzlabošanu un jaunu augstas kvalitātes produktu ieviešanu.  

Projektu „Pārtikas produktu kvalitātes klasteris”, līgums ar LIAA nr. L-KAP-12-0010 no 2012. gada 12. septembra, līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.28.09.2015.Iespēja apgūt jaunus eksporta tirgus

Latvijas Pārtikas produktu kvalitātes klasteris (līgums ar LIAA Nr.L-KAP-12-0010) un GatewayBaltic 2015. gadā organizē EKSPORTA TIRGU APGUVI ar 85% ES līdzfinansējumu uz sekojošiem tirgiem:

 • Francija
 • Nīderlande
 • Polija
 • Zviedrija 
 • Somija
 • Dānija
 • Islande
 • Īrija
 • Izraēla
 • Gruzija
 • Bulgārija
 • Moldova
 • Hong Konga

 

Projekta ietvaros tiek veikts:

 • Tirgus pētījuma izstrāde par mērķa tirgu
 • Mārketinga materiāla izveide
 • Potenciālo pārdošanas kanālu atlase
 • Partneru uzrunāšana, prezentējot uzņēmumu piedāvājumu
 • Biznesa vizītes organizācija uz mērķa tirgu

 

Piesakieties!

Kristas Pētersone, Krista.petersone@gatewaybaltic.com, mob.tālr.:   +371 29724002

 

                                                    
 


 

15.06.2015. Pārtikas ražotāji aktīvi iekaro jaunus tirgus ar ES atbalstu

Desmit Latvijas pārtikas uzņēmumi ir atgriezušies no biznesa vizītēm Lielbritānijā, Vācijā un Zviedrijā, kurās tie ar saviem produktiem iepazīstināja vairāk nekā 55 pārtikas tirdzniecības sektora iepircējus. Vizītes notika Pārtikas produktu kvalitātes klastera ietvaros ar mērķi veicicāt jaunu eksporta tirgu apguvi.

Katrā valstī  tika organizēti arī pārtikas nozari un konkrēto produktu grupu aptveroši semināri, kas Latvijas uzņēmumiem sniedza padziļinātu ieskatu nozares tendencēs un aktualitātēs. Savukārt, lai redzētu esošo produktu piedāvājumu tirgū, katrā valstī tika organizēti mazumtirdzniecības veikalu apmeklējumi. 

Latvijas uzņēmumi, kas devās uz Lielbritānijas tirgu tikās ar vadošajiem mazumtirdzniecības tīkliem, kā Waitrose un Morrisons, lielākajiem vietējo produktu vairumtirgotājiem kā Lituanica, Monolith u.c.

Lielbritānijas uzņēmumi tika iepazīstināti ar Latvijas pārtikas uzņēmumu produkciju, tika pārrunātas sadarbības iespējas un izvērtēts produkcijas potenciāls Lielbritānijas pārtikas tirgū. Tāpat uzņēmumi piedalījās seminārā par Lielbritānijas pārtikas tirgus aktualitātēm, kurā tika apskatītas patēriņa tendences, raksturoti lielākie tirgus spēlētāji un ieteikti efektīvākie pārdošanas kanāli. Šīs aktivitātes ir veicinājušas izpratni par Lielbritānijas pārtikas tirgū notiekošo un palīdzēs veidot veiksmīgāku sadarbību ar Lielbritānijas uzņēmumiem, lai pavisam drīz Latvijas pārtikas produkti būtu atrodami arī Lielbritānijas veikalos.

Savukārt Vācija, lai gan ir liels tirgus, vienlaicīgi ir arī ļoti piesātināts tirgus, īpaši pārtikas nozarē, tāpēc kā Latvijas pārtikas uzņēmumiem piemērotākie tika uzrunāti pārtikas produktu izplatītāji, kas strādā ar nišas produktiem, kā arī reģionālajām mazumtirdzniecības ķēdēm, piemēram Norma Lebensmittelfilialbetrieb. Neskatoties uz to, ka uzsvars tika likts uz pārtikas izplatītājiem, kas strādā ar nišas produktiem, tikšanās izdevās noorganizēt arī ar izplatītājiem, kas piegādā produktus liekākajām mazumtirdzniecības ķēdēm Vācijā, piemēram, EDEKA, Rewe un Aldi.

Māris Trankalis no Brīvā Viļņa, kurš piedalījās PPKK organizētajos braucienos uz Vāciju un Angliju vērtē, ka šādas programmas ir ļoti vērtīgas un Latvijas uzņēmumiem šāda veida atbalsts noteikti būtu jāizmanto. “Mēs jau ilgi esam strādājuši, lai diversificētu savus eksporta tirgus, samazinot Krievijas daļu, jo Krievija ilgtermiņā nekad nav bijis stabils tirgus. Taču šī brīža situācija, protams, ir īpaši sāpīga, tādēļ mēs esam ļoti priecīgi par iespēju piedalīties programmās, kur ar profesionālu uzņēmumu kompetenci un finansiālu atbalstu spējam atrast jaunus sadarbības partnerus. Protams, jāsaprot, ka nav iespējams, ka visu, ko vakar tirgojām  Krievijā rīt pārdosim Anglijā, taču ilgtermiņā tas ir risinājums”.

Tajā pašā laikā Zviedrijā interesi par Latvijas maizes izstrādājumiem, saldētās pārtikas produkciju, sāļajām uzkodām, kā arī par piena izstrādājumiem izrādīja tād pārtikas mazumtirdzniecības sektora līderi kā ICA, Axfood, Menigo un Martin & Servera u.c. Zviedrijas tirgū šobrīd ir novērojama tendence izvēlēties ekoloģiski tīru un dabīgu pārtiku, līdz ar to šāda uzmanība norāda ka zviedrijas tirgus novērtē Latvijas produktu augsto kvalitātes līmeni.

Inese Andersone, GatewayBaltic vadītāja komentē Latvijas iespējas Zviedrijas tirgū: “Aktuālās tendences Zviedrijas tirgū ir ētiska un ekoloģiska pārtika, ko patērētāji aizvien biežāk izvēlas ne tikai veselības apsvērumu dēļ, bet tīri tapēc, ka aktīvi izvēlas sekot līdzi savam uzturam un tā izcelsmei. Paralēli, zviedri augstu vērtē savu laiku un vēlas pagatavot sabalansētu maltīti pēc iespējas ātrāk, līdz ar to svaigas, gatavas maltītes kļūst populārākas, kā arī Zviedrijā attīstās pārtikas iepirkšana interneta veikalos”.

Arī Atis Blinds, SIA "Lāči" izpilddirektors atzinīgi novērtēja braucienu uz Viedriju. “Zviedrijas brauciens bija ļoti profesionāli saplānots.. Kopā bija 7 vizītes un pirmajā brīdī interesi par kādu no produktu grupām, ko Lāči piedāvā no sava lielā sortimenta, izrādīja visi klienti! Lāči piedāvaja gan maizi (gatava maize, līdz galam neizcepta maize), gan konditorejas izstrādājumus (cepumus, tortes, konfektes, marmelādes, piparkūkas un rudzu čipsus). Pašlaik klienti produktus testē un izsaka savu viedokli par tiem. Jau šobrīd viens klients telefonisks ir apstiprinājis pasūtījumu tuvāko nedēļu laikā, savukārt ar vienu citu klientu notiek jau transporta meklēšana un izmaksu saskaņošana," saka A.Blinds.

Eksporta tirgu aguves aktivitātes organizē Pārtikas produktu kvalitātes klasteris, kuru koordinē Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija. Šajā gadā ir plānotas vairāk kā 10 tirgu apguves vizītes ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu (līgums ar LIAA nr. L-KAP-12-0010), lai diversificētu tirgus un kompensētu Krievijas dominanci Latvijas pārtikas eksportā. Šo tirgu apguvei kā organizators ir izvēlēts eksporta konsultāciju uzņēmums GatewayBaltic, kas vairāk nekā desmit gadus palīdz uzņēmumiem jaunu tirgu apguvē.

 


9.06.2015. Kampaņā Turies pie karotītēm! mudinās izvēlēties pārbaudītas vērtības

Zaļā karotīte ir atpazīstamākā no pārtikas produktu kvalitātes zīmēm Latvijā, un arī tās jaunāko māsu – Bordo karotīti – atpazīst gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju, liecina Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) aptauja Pārtikas kvalitātes zīmes Latvijā, kas veikta, gatavojoties kampaņai – Turies pie karotītēm! Ar šo kampaņu LPUF aicina iedzīvotājus izvēlēties kvalitatīvu, Latvijā ražotu produkciju, kas marķēta ar Zaļās un Bordo karotītes kvalitātes zīmēm, kā arī pievērst uzmanību informācijai, kas norādīta uz produktu etiķetēm.

Aptauja liecina, ka pārtikas izvēlē galvenais kritērijs iedzīvotājiem joprojām ir cena (79%), taču 71% aptaujāto uzsvēruši arī kvalitātes nozīmi. Kā sava veida iepirkšanās ceļvedis pārtikas iegādē iedzīvotājiem kalpo kvalitātes zīmes uz iepakojuma – 74% aptaujāto tām pievērš uzmanību, sevišķi, ja tiek lemts par kāda jauna produkta iegādi. Šis ir ļoti būtisks rādītājs, tādēļ rodas jautājums, vai mēs tiešām zinām, ko katra kvalitātes zīme nozīmē un kurām uzticēties? Kā izrādās, tad lielai daļai pircēju par tām ir ļoti vispārīgas zināšanas.

Kampaņas video varat aplūkot, noklikšķinot uz zemāk redzama reklāmas banera.

“Varam secināt, ka produktus ar kvalitātes zīmēm iedzīvotāji novērtē un izvēlas biežāk, un prieks, ka Zaļā un Bordo karotīte iedzīvotāju vērtējumā ir divas no trim uzticamākajām  un zināmākajām pārtikas kvalitātes zīmēm. Kopumā Latvijā uz produktu iepakojumiem ir dažādas kvalitātes zīmes, par kuru nozīmi var tikai nojaust, bet īpašs spēks un vērtība ir Karotītēm, kurām ir piešķirts nacionālās kvalitātes zīmes statuss. Arī tīri cilvēcīgi karotīte ir spēcīgs simbols, kas mūs pavada kopš bērnības,” uzsver LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Produktu sastāvā visvairāk uzmanības pircēji pievērš olbaltumvielām un ogļhidrātiem (85%), sintētiskajām krāsvielām (62%) un ģenētiski modificētu organismu klātbūtnei (46%). Taču lielākajai daļai iedzīvotāju ir zināmas šaubas par informāciju, kas norādīta uz pārtikas produktu etiķetēm, piemēram, par produkta sastāvu vai dabiskumu. Tikai 5% aptaujāto pilnībā uzticas uz etiķetes norādītājai informācijai, drīzāk uzticas – 64%, bet drīzāk neuzticas – 22%.

Zaļās un Bordo karotītes kvalitātes zīmes atbild uz svarīgākajām no pircēju šaubām – ar karotītēm marķētie produkti ir ražoti tepat Latvijā, tie nesatur ģenētiski modificētus organismus un sintētiskās krāsvielas, un to kvalitāte tiek regulāri uzraudzīta, lai atbilstu visaugstākajiem standartiem. Zaļās un Bordo karotītes produktiem nepiešķir uz mūžu – atbilstība paaugstinātas kvalitātes kritērijiem ir jāapliecina regulāri, lai kvalitātes zīmi nezaudētu,” skaidro I.Šure.

Latvijā ražoto produktu kvalitātei un drošumam uzticas vairāk nekā puse iedzīvotāju (56%), un vietējā izcelsme un augstā kvalitāte ir galvenās īpašības, kuras patērētāji saista ar Zaļās un Bordo karotītes produktiem.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: “Zaļās un Bordo karotītes mērķis ir atbalstīt mūsu ražotājus un veicināt kvalitatīvas, no Latvijā audzētām izejvielām, kā arī vietējās izcelsmes pārtikas pieejamību tirgū visplašākajam pircēju lokam, labāku tās atpazīstamību. Arvien vairāk mūsu valsts iedzīvotāju izvēlas ikdienas uzturā lietot pārtikas preces, kas ir ražotas Latvijā. Zaļās un Bordo karotīšu simboli uz pārtikas produkta iepakojuma tieši to apliecina. Aicinu Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumus aktīvāk iesaistīties nacionālajās pārtikas kvalitātes shēmās Zaļā un Bordo karotīte, kas dod ieguvumus gan patērētājiem, gan ražotājiem: pircēji labāk var atpazīt Latvijā ražoto preci un attiecīgi biežāk to izvēlēties lietošanai ikdienas uzturā.”

I.Šure atzīst – viņu pārsteidza aptaujas dati, ka patriotiskākie pārtikas iegādē ir iedzīvotāji ar viszemāko ienākumu līmeni (līdz 300 eiro), jo tieši šajā grupā visvairāk aptaujāto novērtē produkta izcelsmes valsti – 20%. Aptaujas dati arī ieskicē tendenci – jo cilvēks kļūst vecāks, jo lielāku vērību pievērš pārtikas produktu sastāvam un kvalitātei.

Aptauja "Pārtikas kvalitātes zīmes Latvijā" veikta sadarbībā ar Snapshots.


24.04.2015. Studentu konkursā „Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014” uzvar divas LLU komandas

Šī gada 16. aprīlī noslēdzās Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas organizētais studentu konkurss „Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014”, kurā laurus plūca divas Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentu komandas.

Konkurss „Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014” tika rīkots pirmo reizi, lai veicinātu studentu radošo domāšanu pārtikas inovāciju virzienā, attīstot un izveidojot inovatīvu pārtikas produktu. 

Pirmajā konkursa finālā tika izvirzītas divas komandas „Berry Box” - Ance Dandena (LLU) un Madara Radziņa (RTU) un „Jūras iela” - Edgars Kapteinis (LLU) un Alise Rozentāle (LLU), kuras cīnījās par godu Inovatīvai pārtikas produktu ideja 2014 un naudas balvu 800 EUR.

Žūrija lēma, ka konkursā uzvar komandas „Berry Box”  un „Jūras iela”. Katra komanda saņem diplomu Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014 un naudas balvu 400 EUR.

Konkurss „Inovatīvākā pārtikas produktu ideja 2014” studentiem tiek organizēts projekta „Pārtikas produktu kvalitātes klasteris” ietvaros. To īsteno Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija, līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.


15.04.2015. Tiek organizētas vizītes jaunu eksporta tirgu apgūšanai

LPUF vadītais Pārtikas produktu kvalitātes klasteris 2015. gadā organizēs eksporta vizītes uz 11 valstu tirgiem: Nīderlandi, Franciju, Lielbritāniju, Vāciju, Zviedriju, Baltkrieviju, Čehiju, Poliju, Rumāniju, Azerbaidžānu, Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

ES līdzfinansējums eksporta aktivitātēm Pārtikas produktu kvalitātes klastera ietvaros – 85%.

 

Projekta „Pārtikas produktu kvalitātes klasteris” līgums ar LIAA nr. L-KAP-12-0010 no 2012. gada 12. septembra, līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.


02.02.2015. Tiek pagarināta pieteikšanās konkursam  "Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014"

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija pagarina pieteikšanos dalībai studentu konkursam „Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014” līdz 2015. gada 27. februārim.  

Studentu konkurss „Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014” tiek organizēts, lai veicinātu studentu radošo domāšanu pārtikas inovāciju virzienā – attīstot un izveidojot inovatīvus pārtikas produktus. 

Konkursā var piedalīties Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas akreditētas augstākās izglītības iestādes studenti, kas apvienojušies komandā. Vienā komandā var būt no 2 līdz 10 dalībniekiem, kuri var pārstāvēt arī dažādas augstskolas vai koledžas.

Labākā komanda saņems balvu "Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014" un prēmiju 800 eiro vērtībā.

Lai pieteiktos konkursam, komandas pārstāvim ir jāiesniedz pieteikuma anketa un cita nepieciešamā dokumentācija LPUF līdz 2015. gada 27. februārim plkst. 15.00, iepriekš piesakoties pa tālruni 67808968. Adrese: Rīga, Republikas laukums 2, 510.kab.

Konkursa pieteikuma anketu un nolikumu varat atrast šeit.

 

 


27.01.2015.  Pārtikas produktu kvalitātes klasteris saņem papildu finansējumu 300 000 eiro apmērā

Pateicoties Latvijas Pārtikas uzņēmuma federācijas iniciatīvai, valdība šodien nolēma piešķirt papildu virssaistību finansējumu ar pārtikas rūpniecības nozari saistītajam klasterim 300 000 eiro apmērā.

Šodien valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par darbības programmas "Uzņēmējdarbība un inovācijas" papildinājuma aktivitāti "Klasteru programma" paredz samazināt aktivitātei kopējo Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu uz 4 607 022 eiro. Savukārt papildus tiek piešķirts valsts budžeta virssaistību finansējums viena miljona eiro apmērā.

Tāpat grozījumi noteikumos paredz, ka klasteru projektu īstenošanas termiņš tiek pagarināts līdz 2015.gada 31.decembrim. Ņemot vērā, ka tiek pagarināts projekta īstenošanas termiņš, līdz ar to tiek pagarināts arī noslēguma pārskata iesniegšanas termiņš līdz 2016.gada 15.janvārim.

Klasteru programmā palielināts arī maksimālais "de minimis" atbalsts vienam klastera sadarbības partneriem no 14 229 eiro uz 25 000 eiro. Savukārt papildu virssaistību finansējums tiek piešķirts ar pārtikas rūpniecības nozari saistītajam klasterim 300 000 eiro apmērā, savukārt pārējiem klasteriem 100 000 eiro apmērā.

Programmā tiek arī paaugstināta finansējuma proporcija no 50% uz 70%, ko finansējuma saņēmējs maksimāli var izmantot klasteru darbības nodrošināšanai un stingri nosakot, ka ne mazāk kā 30% no finansējuma saņēmējam piešķirtā fonda līdzfinansējuma izmanto tieši komersantu sadarbības projektu veidošanai un īstenošanai.


27.01.2015. Latvijas pārtikas ražotāji tiekas ar potenciālajiem biznesa partneriem Dānijā

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītais Pārtikas produktu kvalitātes klasteris janvāra otrajā pusē organizēja Latvijas pārtikas ražotāju trīs dienu vizīti Dānijā, kuras laikā uzņēmēji tikās ar 15 potenciālajiem dāņu partneriem. Latvijas delegāciju pārstāvēja tādi uzņēmumi kā NP Foods, Latvijas Piens un Rīgas Dzirnavnieks.

Latvijas pārtikas ražotāji tikās gan ar Dānijas lielāko mazumtirdzniecības ķēžu Coop, Dagrofa un Dansk Supermarked pārstāvjiem, gan specializētajiem pārtikas produktu vairumtirgotājiem un importētājiem, kā arī industriālajiem un ēdināšanas sektora uzņēmumiem.

Abu  valstu uzņēmumu pārstāvji tikās, lai detalizētāk pārrunātu sadarbības uzsākšanu un iespējamās sadarbības formas. Latvijas uzņēmumu delegācija apmeklēja dažādus pārtikas lielveikalus, lai labāk izprastu dāņu iepirkšanās paradumus un tirgū jau esošo produktu sortimentu. Uzņēmumu pārstāvji tikās arī ar Latvijas vēstnieku Dānijā Kasparu Ozoliņu un LIAA pārstāvi šajā valstī Ivaru Žukovski, lai uzzinātu vairāk par dāņu biznesa kultūras īpatnībām.

„Dānijas tirgus nav viegls, jo pastāv liela konkurence gan starp mazumtirdzniecības ķēdēm, gan vietējiem ražotājiem, gan jārēķinās arī ar Vācijas ražotāju tuvumu. Vienlaicīgi iedzīvotāji ir pirktspējīgi un pieprasījums pēc nišas produktiem, piemēram, organiskās pārtikas, ir augsts,” atzīst  Rīgas Dzirnavnieka tirdzniecības direktors Kārlis Mišinskis.

K.Mišinskis gan ir novērojis: tā kā Latvijas piegādātāji dāņiem nav labi zināmi, Latvijas ražotājiem vēl ir jāiekaro Dānijas partneru uzticība, tāpēc ļoti noderēs dažādas atsauksmes.

Lai veiksmīgi organizēt vizītes, tika piesaistīts eksporta konsultāciju uzņēmums GatewayBaltic.

 


30.12.2014. LPUF aicina pārtikas nozares uzņēmumus apgūt jaunus eksporta tirgus

 

LPUF vadītais Pārtikas produktu kvalitātes klasteris (Klasteris) 2014. gadā ir sekmīgi pabeidzis paredzētos zinātniskos pētījumus. Savukārt 2015. gadā galvenā vērība tiks pievērsta uzņēmumu eksportspējas veicināšanai.

 

Aicinām nozares uzņēmumus aktīvi izmantot Klastera sniegtās iespējas eksporta tirgus paplašināšanai Eiropā un Āzijā. ES līdzfinansējums eksporta aktivitātēm Klāsterī ir 85%.

Tirdzniecības misijas notiek projekta „Pārtikas produktu kvalitātes klasteris” ietvaros, Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/004 (līgums ar LIAA no 2012. gada 12. septembra, nr. L-KAP-12-0010), ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.


16.12.2014. Jau kādu laiku, līdzās labi zināmajai "Zaļajai karotīte", pastāv "Bordo karotīte". Uzņēmumi Aloja-Starkelsen, Latvijas maiznieks un Madonas patērētāju biedrība kļuvuši par pirmajiem uzņēmumiem, kuri saņēmuši tiesības izmantot Bordo karotīti.

Vairāk par Bordo un Zaļo karotīti skatieties video sižetā.


20.11.2014. Izsniegta pirmā Bordo karotīte

Uzņēmums Aloja-Starkelsen kļuvis par pirmo uzņēmumu, kas saņēmis tiesības izmantot Bordo karotīti. Ar šo pārtikas produktu kvalitātes zīmi Aloja-Starkelsen turpmāk marķēs Latvijā ražotās želejas Citrus, Apelsīns un Kivi. Bordo karotīti piešķir tikai tiem pārtikas produktiem, kuru pilns ražošanas cikls tiek veikts Latvijā, kas atbilst paaugstinātas kvalitātes prasībām un nesatur ģenētiski modificētus organismus.

„Mums ir ļoti liels prieks, ka jau drīzumā Bordo karotīte parādīsies uz pirmajiem pārtikas produktiem. Mēs ceram, ka dalībnieku skaits pakāpeniski pieaugs un uzņēmumi novērtēs tādas šobrīd aktuālas Bordo karotītes sniegtās iespējas kā priekšrocības valsts un pašvaldības iepirkumos un atbalstu eksporta tirgus apgūšanai. Aicinu  arī citus uzņēmējus būt aktīviem un pieteikties šīs kvalitātes zīmes izmantošanai,” saka Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure. LPUF ir organizācija, kas piešķir uzņēmumiem tiesības lietot kvalitātes zīmi Bordo karotīte.

Šī kvalitātes zīme noteikti būs noderīga gaļas produktu, piena, maizes, zivju, dzērienu, saldumu un dažādu veidu konservu ražotājiem, kas daudzas no produktu ražošanā izmantotajām izejvielām importē.

„Mēs, protams, ceram, ka patērētāji novērtēs to, ka mūsu produktiem ir piešķirta kvalitātes zīme Bordo karotīte. Tas ir apliecinājums, ka mūsu ražotās želejas, no kā var pagatavot lieliskus saldos ēdienus, ir kvalitatīvs produkts, kas atbilst visaugstākajiem standartiem,” saka Aloja-Starkelsen vadītājs Jānis Garančs.

Lai saņemtu Bordo karotīti, ir jāveic speciālās PVD pārbaudes attiecīgajam produktam un pēc pozitīva atzinuma jāslēdz līgums ar LPUF par Bordo karotītes izmantošanu. Dalības maksa vienam produktam ir 70 eiro gadā.

Bordo karotītes mērķis ir veicināt kvalitatīvas vietējās izcelsmes pārtikas atpazīstamību eksporta tirgos un pieejamību vietējā tirgū, kā arī veicināt vietējo preču un pakalpojumu īpatsvara palielināšanu publiskajos iepirkumos.


06.10.2014. Konkurss studentiem "Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014"

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija (LPUF) izsludina konkursu studentiem "Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014", lai veicinātu studentu radošo domāšanu pārtikas inovāciju virzienā – attīstot un izveidojot inovatīvu pārtikas produktu.

Konkursā var piedalīties Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas akreditētas augstākās izglītības iestādes studenti, kas apvienojušies komandā. Vienā komandā var būt no 2 līdz 10 dalībniekiem, kuri var pārstāvēt arī dažādas augstskolas vai koledžas.

Labākā komanda saņems balvu "Inovatīvākā pārtikas produkta ideja 2014" un prēmiju 800 eiro vērtībā.

„Lai arī Latvijas pārtikas industrija ļoti veiksmīgi strādā un iekaro ārvalstu tirgus, konkurence tajos ir nežēlīga. Mēs nevaram konkurēt ar masveida produkciju, jo dažādu iemeslu dēļ nespējam saražot un piegādāt preces pietiekamā apjomā. Tieši tādēļ uzņēmumiem ir jāmeklē citi ceļi – jāpiedāvā inovatīvi, kvalitatīvi produkti ar augstu pievienoto vērtību. Mēs ceram, ka šis konkurss rosinās jaunos pārtikas nozares profesionāļus radīt jaunus - inovatīvus produktus, kas sekmēs mūsu nozares tālāku attīstību ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs,” saka LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Lai pieteiktos konkursam, komandas pārstāvim ir jāiesniedz pieteikuma anketa un cita nepieciešamā dokumentācija LPUF līdz 2015. gada 30. janvārim plkst. 15.00, iepriekš piesakoties pa tālruni 67808968. Adrese: Rīga, Republikas laukums 2, 510.kab.

Konkursa pieteikuma anketu un nolikumu varat atrast šeit.

 


03.10.2014. Iespējas apgūt jaunus eksporta tirgus

Pateicoties LPUF aktīvai darbībai, Pārtikas produktu kvalitātes klasteris saņems papildu finansējumu eksporta tirgu apgūšanas aktivitātei. 2015. gadā paredzētas uzņēmumu vizītes jeb tirdzniecības misijas pie potenciālajiem sadarbības partneriem vairāk nekā 10 valstīs.

Uzņēmumiem, kas vēlas paplašināt savu eksporta tirgu, ir vēl iespēja pieteikties ārvalstu vizītēm. ES līdzfinansējums – 85%. Papildu informācija: Ligita Turnere, 67808968, ligita.turnere@lpuf.lv; Armands Lejas-Krūmiņš, 67808968, armands.lejas-krumins@lpuf.lv

Tirdzniecības misijas notiek projekta „Pārtikas produktu kvalitātes klasteris” ietvaros, Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/004 (līgums ar LIAA no 2012. gada 12. septembra, nr. L-KAP-12-0010), ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.


13.08.2014. Eiropas Kopējā lauksaimniecības politika. Kas tā ir?

Skaties šeit: http://www.youtube.com/watch?v=G2ai7RKvQIU


01.07.2014. Latvijas pārtikas ražotāji tiekas ar potenciālajiem sadarbības partneriem Zviedrijā un Somijā

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija turpina projekta „Pārtikas produktu kvalitātes klāsteris”, Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/004 īstenošanu (līgums ar LIAA no 2012. gada 12. septembra, nr. L-KAP-12-0010), ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Projekta ietvaros seši klastera uzņēmumi – Rīgas dzirnavnieks, Daugavpils gaļas kombināts, Maiznīca Flora, Brīvais Vilnis, Vinnis un Garšu Fabrika, prezentēja klastera piedāvāto pārtikas produktu grozu potenciālajiem Zviedrijas partneriem. Tikšanās ar potenciālajiem partneriem Zviedrijā notika no 5. līdz 8. maijam.

Pēc vizīties Zviedrijā, pieci no klastera uzņēmumiem – Daugavpils gaļas kombināts, Maiznīca Flora, Brīvais Vilnis, Vinnis un Garšu Fabrika, devās uz Somiju, kur no 9. līdz 12. jūnijam prezentēja klastera pārtikas produktu grozu iespējamajiem Somijas partneriem.

 


20.06.2014. Eksporta tirgus apgūšanas pasākumi

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija turpina projekta „Pārtikas produktu kvalitātes klāsteris”, Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/004 īstenošanu (līgums ar LIAA no 2012. gada 12. septembra, nr. L-KAP-12-0010), ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Jau 2014. gada 1. pusē notiks pirmās eksporta tirgus paplašināšanas aktivitātes. Klāstera biedriem ir noorganizētas vizītes Zviedrijā un Somijā. To ietvaros notiks klāstera pārtikas produktu noieta veicināšana un tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem.


 

Seminārs 26. martā.


 

Seminārs 18. martā.


02.01.2014. Eksporta tirgus apgūšanas pasākumi projektā „Pārtikas produktu kvalitātes klāsteris”

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija turpina projekta „Pārtikas produktu kvalitātes klāsteris”, Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/004 īstenošanu, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Klāstera ietvaros ir veikts pētījums par potenciālajiem eksporta tirgiem un 2014. gadā tiks turpinātas aktivitātes uzņēmumu eksporta tirgu apgūšanai (līgums ar LIAA no 2012. gada 12. septembra, nr. L-KAP-12-0010).

       

Šobrīd tiek veikti sekojoši pētījumu:

 • Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR” veic zinātnisko pētījumu „Gaļas un zivju produktu kvalitātes, nekaitīguma izpēte un derīguma termiņa pagarināšanas mehānisma izstrāde un validācija”.
 • Latvijas Valsts augļkopības institūts veic zinātnisko pētījumu „Augļaugu pārstrādes un uzglabāšanas tehnoloģisko risinājumu izstrāde produktu kvalitātes nodrošināšanai”.